69 000 €93 m²

Hatsalankatu 4 B, keskusta, Kuopio3h+k+s

Velaton hinta
69 000 €
Hoitovastike
585,90 € / kk
Asuinpinta-ala
93 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
1977
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
keskusta
Kaupunki
Kuopio

Myydään keskustasta kävelymatkan päässä torilta tilava kolmio Asunto Oy Kuopion Hatsalankatu 4:ssä. Ensimmäisen kerroksen saunallinen huoneisto, jota on vuosien varrella remontoitu - kunnoltaan tyydyttävä. Huoneistossa on kunnollisen kokoinen olohuone sekä keittiö ja erillinen wc (toinen wc kylpyhuoneen yhteydessä). Näkymät olohuoneesta pohjoisen suuntaan ja makuuhuoneista idän suuntaan. Eteisen yhteydessä on vaatehuone.

Taloyhtiössä on tehty LVIS-hankesuunnittelu ja tulossa on varsinainen LVIS-toteutussuunnittelu sekä LVIS-peruskorjaus.

Asunto on tällä hetkellä vuokrattu. Näytöt sopimuksen mukaan - lisätietoja ja näytöt 0400 577 432 Eila.

EILA TOIMII KOTISI PARHAAKSI

Perustiedot

Sijainti
Hatsalankatu 4 B, 70100 Kuopio
Kaupunginosa
keskusta
Kohdenumero
21098600
Kerros
1 / 4
Asuinpinta-ala
93 m²
Tontin pinta-ala
1 402,7 m²
Kokonaispinta-ala
93 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
myydään vuokrattuna
Keittiön varusteet
laminaatti, maalatut seinät, jääkaappi/pakastin, keraaminen liesi, liesituuletin,
astianpesukone, kalusteuuni
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: laattalattia, kaakeliseinät, wc, pk-liitäntä, suihku, peilikaappi, vesikiertoinen pyyhekuivain, lattialämmitys, kaappi. Erillisen WC:n kuvaus: laattalattia, kaakeliseinät, wc,
peilikaappi, allaskaappi, bidee.
Tulevat remontit
Alapohjien painumisen ja siivouskomeron seinähalkeaman syiden selvittäminen, vesikaton kuntokartoitus, LVIS-toteutussuunnittelu, LVIS-peruskorjaus.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Sadevesiviemäröinnin erottaminen jätevedestä 1996. Jätekatos 1997. Lämmönvaihdin 2004. Vesikaton huovan uusiminen 2007. Ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen sekä autohallin nosto-oven uusiminen 2009. Ilmanvaihtokanavien puhdistus ja ilmavirtojen säätö 2011. Autopistokkeet autohalliin ja pihalle sekä valopylväs pihalle 2012. Uusittiin ilmanvaihtokoneet 2013. Julkisivujen ja parvekkeiden kuntotutkimus 2015. Parveke- julkisivu- ja salaojaremontti 2017. Pihaovelle lipan rakentaminen ja autohallin kannen ja hallin sisäpuolen kunnostus 2017. Lukituksen uusiminen suojatulle Sento-avaimelle, autohallin nosto-oven vastaanotin ja kaukosäätimet 2019. Kiinteistön kuntoarvio, jätevesipohjaviemärin huuhtelu ja kuvaus 2020. Julkisivu- salaoja- ja autohalliremontti 2021. Ilmanvaihtokanavien puhdistus ja säätö sekä putkiston kuntotutkimus 2022. LVIS-peruskorjaus hankesuunnitelma 2024. Palovaroittimien uusiminen 2025.

Velaton hinta
69 000 €
Myyntihinta
55 519,36 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
741,94 € / m²
Velkaosuus
13 480,64 €
Lisätietoa velkaosuudesta
Po2, Julkisivut, salaojitus, autohalli

Vastikkeet

Hoitovastike
585,90 € / kk
Pääomavastike
227,85 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
813,75 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Po2 Julkisivut, salaojitus, autohalli.

Muut maksut

Vesimaksu
36 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
Muut maksut: Autopaikka 15,00 e/kk. Autopaikka/halli 75,00 e/kk. Autopaikka/kylmä 10,00 e/kk.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kuopion Hatsalankatu 4
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1977
Huoneistojen lukumäärä
24
Kerroksia
4
Energialuokka
D2018 Viimeinen voimassaolopäivä 10.5.2033. E-luku 145.
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
1 402,7 m²

Yhteiset tilat
sauna, talopesula, kellarikomero, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-tv. Taloyhtiössä muuta: kylmäsäilytystilat, kerhohuone, DNA taloyhtiölaajakaista 10M.
Pintamateriaalit
Lattia: Saunassa: laatta. Seinät: Saunassa: puu.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
laminaatti, maalatut seinät
Olohuoneen varusteet
laminaatti, maalatut seinät