131 000 €44,5 m²

Halkotorinkatu 7 A, Keskusta, Kouvola2h+kk+psh+las.p.

Velaton hinta
131 000 €
Hoitovastike
195,80 € / kk
Asuinpinta-ala
44,5 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 5
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Kouvola

Kouvola ydinkeskustassa sijaitsevan hissitalon 5. kerroksen hyväkuntoinen kaksio. Huoneistolla lasitettu parveke. Talo valmistunut v. 2018. Tässä talossa ei ole ilmoitettu remonttitarpeita ja asunto myydään velattomana. Hyvä tilaisuus sijoittajalle tai keskustan asuntoa etsivälle! Esittelyt ja tiedustelut: 0452043101/Juha Tapiola tai juha.tapiola@kotijoukkue.fi

Perustiedot

Sijainti
Halkotorinkatu 7 A, 45100 Kouvola
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
20608895
Kerros
5 / 5
Asuinpinta-ala
44,5 m²
Tontin pinta-ala
648 m²
Kokonaispinta-ala
44,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+kk+psh+las.p.
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
kaupanteossa
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi.
Tulevat remontit
HALLITUKSEN ESITYS VUOSILLE 2026-2031 (ei päätetty): 2027 10-vuotistarkastus ja kuntoarvio 2028 Ilmanvaihdon puhdistus, mittaus ja säätö 2028 Palovaroittimien uusinta
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2020: kameravalvonnan lisäys pääovelle ja autohallin ovelle
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Kouvolan keskustan palvelut kävelyetäisyydellä, 100-200 metriä. Koulut: Kaunisnurmen koulu noin 700 metriä Päiväkoti: Nurmilinnun päiväkoti noin 550 metriä.
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
laajakaista

Hinta

Velaton hinta
131 000 €
Myyntihinta
131 000 €
Neliöhinta
2 943,82 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
195,80 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
199,15 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Muu vastike 3,35 €/kk (laajakaistavastike)

Muut maksut

Saunan kustannukset
3,00 e / kerta
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Sähköauton lataus 0,17 €/kWh Vesimaksuennakko on 20€/hlö/kk Vesitasaushinnat: Kylmä vesi 5,11 €/m3 Lämmin vesi 13,00 €/m3Luovutusrajoitus: Yhtiöjärjestyksen lunastuslauseke kohdistuu autopaikkojen tai autohallipaikkojen lunastukseen kaupan yhteydessä. Tupakkalain 79§:n mukainen tupakointikielto on voimassa huoneistojen parvekkeilla 13.3.2024 alkaen.

Rakennusvuosi
2018
Huoneistojen lukumäärä
34
Kerroksia
5
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
648 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kouvolan Talohuolto Oy
Isännöinti
Kouvolan Isännöintikolmio Oy Paula Ahlroth 020 730 3320
Kaavoitustiedot
www.kouvola.fi
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Paikallisliikenne. Matkakeskus noin 400 metriä.

Pysäköintitilan kuvaus
autohallipaikkoja: 16.
Yhteiset tilat
sauna, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, Huoneistokohtaiset varastot, lastenvaunuvarasto. Taloyhtiössä muuta: VSS/irtaimistovarasto, pukuhuone, pesuhuone, siivouskomero, WC, lämmönjakohuone, sähkö/telehuone, porrashuone, hissi, autohalli (pois lukien osakkeenomistajien omistamat autohallipaikat).