72 000 €94,5 m²

Lumikonpolku 4 U, Kuusankoski, Kouvola4h+k+s

Velaton hinta
72 000 €
Hoitovastike
359,10 € / kk
Asuinpinta-ala
94,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1979
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kuusankoski
Kaupunki
Kouvola

Tilava ja siistikuntoinen rivitalon päätyhuoneisto, rauhallisella Niskalan pientaloalueella.

Tässä valoisassa kodissa on tehty pintaremonttia ja remontoitu pesuhuone sekä sauna hiljattain. Huonetiloissa on laminaattilattiat. Olohuoneesta on käynti omalle aidatulle takapihalle, jossa on katettu terassi ja pieni piha-alue. Oma varasto heti asunnon edessä ja autoa voit säilyttää asunnon edustalla. Hyvä taloyhtiö, jossa tehty kunnostuksia ja perusparannuksia. Taloyhtiössä kaukolämpö, lämmitys sisältyy hoitovastikkeeseen. Asunto heti vapaa.

Tästä kiva koti sinulle hyvällä sijainnilla, Kymijoen rannalla kulkeva ulkoilureitti melkein vieressä.

Perustiedot

Sijainti
Lumikonpolku 4 U, 45700 Kouvola
Kaupunginosa
Kuusankoski
Kohdenumero
20688183
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
94,5 m²
Tontin pinta-ala
5 983,6 m²
Kokonaispinta-ala
94,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, suihku. Erillisen WC:n kuvaus: wc-istuin, pesuallas, bidee-suihku, peilikaappi.
Tulevat remontit
Taloyhtiöllä hallituksen selvistys kunnossapitotarpeista.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Huoneiston U pesutilojen saneeraus 2025. Elementtisaumojen tarkastus ja paikkaus 2024. Seinien pesu 2022. Ulko-ovien ja lukituksen uusinta 2022. kattokaivojen ja sadevesiputkien kuntokartoitus (kuvaus) 2022. Talo 2 osittainen salaojituksen kunnostus 2022. Kasteluvesijärjestelmän uusinta 2022. Rauhanvirrantie 7 sekä huoneistojen 7 L ja 7 H sisäpuolisten kosteusvaurioiden kunnostus 2022. Huoneiston X sisäilman parannustyöt 2021. Kattokaivojen remontointi (7 L, U, C) 20. Huoneistojen L ja X välisen piha-alueen korjaus 2020. Postilaatikoiden ja niiden jalustojen uusiminen 2020. Vesikalustekierros 2020. Huoneiston C pesutilojen saneeraus 2020. Huoltorakennuksen ja pihavalaistuksen uusiminen 2019. Lämmitysverkoston tasapainotus 2014. Valokatteiden korjaus 2014. Kattojen kuntotarkastus 2011. Huoltorakennuksen katon uusimine 2009. Vesijohtojen runkolinjat 2008. Ikkunat uusittu 2001. Julkisivuremontti 2001. Lämmitysverkoston säätö 1995. Vesijohtojen uusiminen: huoneistojen (wc,kh,keittiö) vesijohdot uusittu runkolinjoista lähtien 1995. Kate uusittu 1993.

Velaton hinta
72 000 €
Myyntihinta
66 161,19 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
761,90 € / m²
Velkaosuus
5 838,81 €

Vastikkeet

Hoitovastike
359,10 € / kk
Pääomavastike
56,70 € / kk
Erityisvastike
18,90 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
434,70 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Pysäköintimaksu
10.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesivastike-ennakko 20e/hlö/kk ja tasaus mittauksen mukaan. Varainsiirtovero 1,5% velattomasta kauppahinnasta

Rakennusvuosi
1979
Huoneistojen lukumäärä
21
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
betoni
Kattomateriaali
Huopakate
Kattotyyppi
Tasakatto
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
5 983,6 m²
Kiinteistönhoito
asukkaat. Kiinteistönhoidon lisätiedot: omatoiminen, ei huoltoliikettä

Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Saunassa: laatta. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: kaakeli.