20 000 €53,5 m²

Tähtikatu 32 B, Kuusankoski, Kouvola2h+k

Velaton hinta
20 000 €
Hoitovastike
240,75 € / kk
Asuinpinta-ala
53,5 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1977
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kuusankoski
Kaupunki
Kouvola

Kuusankosken Puistomaalla sijaitseva avarapohjainen kaksio kolmannessa kerroksessa (ei hissiä). Lasitettu parveke. Asunto myydään vuokrattuna. Esittelyt ja tiedustelut: 0452043101/Juha Tapiola tai juha.tapiola@kotijoukkue.fi

Perustiedot

Sijainti
Tähtikatu 32 B, 45700 Kouvola
Kaupunginosa
Kuusankoski
Kohdenumero
20983973
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
53,5 m²
Tontin pinta-ala
2 870 m²
Kokonaispinta-ala
53,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+k
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
myydään vuokrattuna, irtisanomisaika on 6 kk
Keittiön varusteet
Liesi: erillisuuni, liesitaso. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku, peilikaappi.
Säilytystilat
kellarikomero, kylmäkellarikomero
Tulevat remontit
2025 Linjasaneerauksen - ja märkätilojen korjauksen suunnittelu 2026 Patteriverkoston tasapainotus- ja lämmönvaihtimen kuntokartoitus 2026 Kylpyhuoneiden kunnostaminen 2026 Parvekkeiden betonikorjaukset
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Kattokaivojen vaihtaminen 2024 piha-asvaltoinnin paikkaaminen 2023 Märkätilojen kosteuskartoitus 2021 LVV kuntokartoitus 2021 Vesikaton kunnostaminen 2021 pihavalaistuksen lisääminen 2018 porraskäytävien maalaus ja valaistuksen uusiminen porrashuoneisiin 2017 Ilmanvaihdon puhdistus 2016 uusittu ikkunat ja ulko-ovet 2014 Lukituksen uusiminen 2006 vedenkäsittely laite 2006 uusittu lämmitystolpat 2005 jätekatos yhdessä As. Oy Tähtikaran kanssa 2004 julkisivut uusittu 2000 Vesikate uusittu 1996 Ulkomaalaus 1994 parvekkeiden maalaus ja kunnostus 1990
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Kyllä
Palvelut
Palvelut: Kuusankosken keskustaan noin 1,6 km, Ratamosairaala n. 6,3 km Koulut: Keskustan koulu noin 1,1 km Päiväkoti: Ekholmintien päiväkoti noin 770 metriä Lisätietoa palveluista: Paikallisliikenne
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
20 000 €
Myyntihinta
20 000 €
Neliöhinta
373,83 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
240,75 € / kk
Erityisvastike
82,93 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
323,68 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
27 € / kk
Saunan kustannukset
4,00 e / kerta
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
15.00 e / kk

Rakennusvuosi
1977
Huoneistojen lukumäärä
34
Kerroksia
3
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
2 870 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kuusaan Tehohuolto Oy

Pysäköintitilan kuvaus
piha-autopaikkoja: 16.
Yhteiset tilat
sauna, talopesula, urheiluvälinevarasto, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laatta. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Seinät: Keittiössä: maalattu, tapetti. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: tapetti. Makuuhuoneessa: tapetti.