Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

175 000 €130 m²

Kivitörmä 4, Kuusankoski, Kouvola5h + s + p

Velaton hinta
175 000 €
Asuinpinta-ala
130 m²
Huoneita
5
Kerroksia
3
Rakennusvuosi
1964
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunginosa
Kuusankoski
Kaupunki
Kouvola

Omakotitalo Kymijoen rannalla lähellä palveluja

Uniikki omakotitalo jokinäkymin tulossa myyntiin. Kauniisti hyvällä maulla remontoitu iso 60-luvun kivirakenteinen omakotilalo. Asuinpinta-alaa on noin 130 m². Huoneet: 3mh+k+oh+s+p+ autotalli. Talossa on 3 kerrosta ja lisäksi alakerrassa iso työtila/harrastetila/eteinen ja paljon varastotilaa. Huoneet ovat avaria ja valoisia. Ei omaa rantaa, jokinäkymät avautuvat pihalta ja parvekkeelta. Noin 5m rinnekaistale talon ja joen välissä.

Puutarhassa kasvaa omenoita, vadelmia, viinimarjoja ja kauniita kasveja ja kukkia. Puutarhassa voi kasvattaa hyötykasveja ja yrttejä. Kävelymatkan päästä lähtee joen vieressä kulkeva Niskalan luontopolku (kuvassa). Kuusankosken sekä kauppakeskus Veturin palvelut ovat noin 3 km:n päässä. Juna-asemalle n.8km.

Sisätilat, keittiö, sauna, ulkokatto, vesiputket sekä viemärit remontoitu vuosina 2021/2022. Mitään isoja remontteja ei tarvita, mutta mahdolisuus halutessaan tuunata lisää.

Lämmitysmuotona hybridi eli valittavana joko öljy tai sähkö tai molemmat. Lisäksi olohuoneessa lämmittävä takka, sauna on puulämmitteinen.

Tässä muuttovalmis, kaunis ja tyylikäs koti isommallekin perheelle tai vaikka kesäasunto omaa rauhaa rakastavalle. Tilaa myös lemmikeille. Paljon tilaa etätyöläiselle.

Lisäkuvia/tietoja saatavilla pyynnöstä, mutta parhaan käsityksen asunnosta, puutarhasta ja miljööstä saa ihan paikan päällä. Tarjouksia otetaan vastaan.

Perustiedot

Sijainti
Kivitörmä 4, 45700 Kouvola
Kaupunginosa
Kuusankoski
Kohdenumero
24357375
Kerroksien lukumäärä
3
Asuinpinta-ala
130 m²
Kokonaispinta-ala
225 m²
Huoneiston kokoonpano
5h + s + p
Huoneita
5

Velaton hinta
175 000 €
Myyntihinta
175 000 €
Neliöhinta
1 346,15 € / m²

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Rakennusvuosi
1964
Kerroksia
3