105 000 €79,5 m²

Haukitie 2 I, Lehtomäki, Kouvola3h,k,sauna

Velaton hinta
105 000 €
Hoitovastike
357,75 € / kk
Asuinpinta-ala
79,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1979
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Lehtomäki
Kaupunki
Kouvola

Siistikuntoinen, muuttovalmis rivitaloasunto 1979 valmistuneessa talossa. Kylpyhuone ja sauna remontoitu vuonna 2022 ja keittiön kalusteet ja koneet uusittu 2023. Asunnon lattiapinnat laminaattia ja seinäpinnat maalatut/tapetoidut. Olohuoneesta käynti katetulle terassille. Asuntoon kuuluu lisäksi ulkovarasto ja autokatospaikka. Kauppa, päiväkoti ja hyvät ulkoilu-/lenkkeilymaastot lähellä.

Perustiedot

Sijainti
Haukitie 2 I, 45160 Kouvola
Kaupunginosa
Lehtomäki
Kohdenumero
20719427
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
79,5 m²
Tontin pinta-ala
5 120,7 m²
Kokonaispinta-ala
79,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h,k,sauna
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: erillisuuni, liesitaso. Kylmäsäilytys: jääkaappi, pakastin. Varustus: liesituuletin, varattu paikka astianpesukoneelle.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Pesuhuone remontoitu 2022. Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, kylpyhuonekaapisto.
Säilytystilat
ulkovarasto
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvitys: sadevesiviemäröinnin muutos ja sadevesikaivon lisäys pihalle, rakennusten ulkopuolisten puuosien korjaus ja maalaus (tehty 2025), lämmitysjärjestelmän tasapainotus, varautuminen sähköauton latauspisteen tekemiseen, palovaroittimet (asennettu 2025), ikkunoiden uusinta (tehty)
Tehdyt remontit
Keittiiön kalusteet ja koneet uusittu 2023 TALOYHTIÖSSÄ: 1985 Autokatosrakennus rakennettu, 1993 Piha asfaltoitu 795 m2, 2002 uudet räystäskourut, 2004 Sadevesien pois johtaminen ja sadevesikaivot, 2005 Lämmönvaihtimen ja säätöautomatiikan uusiminen, 2005 Jätekatoksen rakentaminen, 2006 Ikkunoiden ja ovien maalaus, postilaatikoiden ja väliaitojen uusiminen, 2011 Asfaltin osittainen korjaus, finnfoam 50 mm routalevy, 30 cm massa + asfaltti 300m2, 2011 Poistoilmakanavien ja kojeiden puhdistus ja nuohous, 2014 Katon uusiminen, yläpohjan lisäeristys, 2016 lumiesteet varastojen katolle, 2019 lisätty autolämmitystolppia, roskakatoksen pohjan oikaisu, vesikourujen asennus, 2020 ulko-ovien uusiminen, terassiovet uusittu 4h,k asunnoissa, poistoilmakanavien puhdistus ja säätö, 2022 autokatoksen takapuolelle lisätty sadevesikouru, 2023 energiatodistus päivitetty, korjattu asfaltointia autokatosten edustalla, 2025 ikkunoiden uusinta + loppujen terassiovien uusinta
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Kauppa n. 50 m Koulut: Mansikkamäen koulu n. 1,5 km Päiväkoti: Lehtomäen päiväkoti n. 200 m
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
105 000 €
Myyntihinta
95 433,70 €
Lainaosuuden maksu
Ei
Neliöhinta
1 320,75 € / m²
Velkaosuus
9 566,30 €

Vastikkeet

Hoitovastike
357,75 € / kk
Pääomavastike
119,25 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
477 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
27 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
13.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Varainsiirtovero 1,5 % velattomasta myyntihinnasta

Rakennusvuosi
1979
Huoneistojen lukumäärä
10
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
puu, tiili
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Harja
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
5 120,7 m²
Kiinteistönhoito
asukkaat. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Konelumityöt ja hiekoituksen hoitaa Kausalan kiinteistö- ja siivouspalvelu
Isännöinti
Kouvolan Isännöintikolmio Oy/ Juha Pihlajasalo 020 730 3320, Asentajankatu 3, Kouvola
Kaavoitustiedot
Kouvolan kaupunki p. 020 61511

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 10. sähköpistokkeita: 2. piha-autopaikkoja: 2.
Yhteiset tilat
kaapeli-tv.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: lasikuitutapetti, puolipaneeli. Olohuoneessa: maalattu, tapetti. Makuuhuoneessa: maalattu, tapetti. Saunassa: puu.