89 000 €56 m²

Rannikkokuja 2, Kuusankoski, Kouvola2 h, k, s, kph, erillinen wc

Velaton hinta
89 000 €
Hoitovastike
252 € / kk
Asuinpinta-ala
56 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1989
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kuusankoski
Kaupunki
Kouvola

Kuusankosken Rantakulmassa viihtyisä kaksio, Kuusankosken keskustan palvelut kävelymatkan päässä. Rauhallinen taloyhtiö kauniissa jokimaisemissa, Toimiva pohjaratkaisu, oma sauna ja pieni piha suojaisassa sijainnissa. Tervetuloa tutustumaan! Esittelyt ja lisätiedot Aki Hyökki, aki.hyokki@op.fi, 050 305 1144

Perustiedot

Sijainti
Rannikkokuja 2, 45700 Kouvola
Kaupunginosa
Kuusankoski
Kohdenumero
613817
Kerroksia
1
Kerroksen lisätiedot
Alin kerros
Asuinpinta-ala
56 m²
Tontin pinta-ala
4 309 m²
Kokonaispinta-ala
56 m²
Huoneiston kokoonpano
2 h, k, s, kph, erillinen wc
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan/2-3 kk kaupanteosta
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, pakastekaappi, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, peilit, peilikaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Ulkovarasto
Näkymät
Itä- länsi
Tulevat remontit
Päätetyt: Lukituksen uusinta, alustavasti suunnitteilla / 2026
Tehdyt remontit
2024 Lämpölinjaelementtien uusinta. Huoneistokohtaiset palovaroittimet. Kuivaushuoneen kuivainpatterin putkessa vesivuoto/korjattu. 2023 Julkisivulaudoitusten huoltopesu & maalaus. 2022 Piha-alueiden pensaiden yms siistimistä. 2020 Autokatoksen katon laudoitus 2019 Yläpohjanlisäeristys. Ilmanvaihdon puhdistus. 2018 Postilaatikot uusittu. 2016 Rännien tarkistus ja 1-länsipuolen uusiminen. Saunaosaston muoviseinien uusiminen. 2013 Kunnossapitovastuu osakkeenomistajalla. 2015 Jäteastiamoduulit. 2014 Uusittu talon 2 ilmanvaihtokoje. 2011 Lämmönsiirtimet uusittu. 2005 Ulkopuolen puuosien maalaus. 1993 Pihan asfaltointi.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Kuusankosken keskustan palvelu n. 1 km.

Velaton hinta
89 000 €
Myyntihinta
89 000 €
Neliöhinta
1 589,29 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
252 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
252 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
25,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 25,00 €/hlö/kk. Oma autokatospaikka sähköpistokkeella kuuluu kauppaan, ei kuukausimaksua

Rakennusvuosi
1989
Huoneistojen lukumäärä
20
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1989
Tontin koko
4 309 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Tili & Isännöinti Hermunen, Kari Suutari, 020 768 9793, kari.suutari@tilihermunen.net
Kunnan numero
286

Yhteiset tilat
Sauna, pyörävarasto, yhteisantennijärjestelmä
Pintamateriaalit
Keittiö: lattia laminaatti, seinä laatta. Olohuone: lattia laminaatti, seinä tapetti. Makuuhuone 1: lattia laminaatti, seinä tapetti. Sauna: laatta lattia, seinä paneli. Kylpyhuone: laatta lattia, seinä laatta. Wc: lattia laatta, seinä maalattu.