Tarjouskauppakohde

19 000 €46,5 m²

Porvarinpolku 1 A, Koria, Kouvola2h, kk, kph, p

Velaton hinta
19 000 €
Hoitovastike
328,35 € / kk
Asuinpinta-ala
46,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1971
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Koria
Kaupunki
Kouvola

Heti vapaa

Sijoittajalle tai omaan käyttöön. Toisen kerroksen läpitalon kulmahuoneisto Korian keskustassa. Kylpyhuoneessa todettu kosteusvaurio. Yhtiössä on tehty paljon remontteja mm. julkisivu- ja vesikattosaneeraus, ikkunat, parveke, (ovet, kaiteet, lasitus) ja käyttövesiputket. Remontoi tästä mieleiseksesi. Korian palveluihin matkaa vain parisataa metriä.

katso kaikki Kouvolan kaupungin myynnissä olevat kiinteistöt ja osakkeet; https://www.kouvola.fi/kouvolankaupunki/kouvola-tietoa/rakennukset-ja-tilat

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää
Tarjouskauppakohde

Tarjouskaupassa tarjoukset tehdään lähtöhinnasta ylöspäin.

Lähtöhinta
19 000 €
Uusin kirjallinen tarjous
-

Perustiedot

Sijainti
Porvarinpolku 1 A, 45610 Kouvola
Kaupunginosa
Koria
Kohdenumero
80485774
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
46,5 m²
Tontin pinta-ala
2 138 m²
Kokonaispinta-ala
46,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h, kk, kph, p
Huoneita
2
Kunto
Välttävä
Kunnon lisätiedot
kylpyhuone remontoitava
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi ja liesi. Liesi: sähköliesi.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin ja suihku. Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuoneessa ollut kosteusvaurio 2018, vaatii remontin. Kylpyhuoneen huonokuntoinen vesieristys aiheuttanut vesivahingon.
Säilytystilat
Kellarikomero ja jäähdytetty kellari
Tulevat remontit
palovaroittimet 2025 ilmanvaihtohormien nuohous ja mittaus 2025
Tehdyt remontit
2013: julkisivu-, parveke- ja vesikattosaneeraus, ikkunat, parvekeovet, parvekekaiteet, parvekelasitus, ulko-ovet. 2014: jätekatoksen pohja, autopistokepaikat, öljysäiliö poistettu. 2015: ilmanvaihtohormien nuohous ja mittaus, patteritermostaatit. 2016: kattila uusittu. 2018: jätekatos. 2020: uusittu käyttövesiputkisto
Saunan lisätiedot
Kiuas: sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Korian keskustan palvelut 200m
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Kouvola

Hinta

Velaton hinta
19 000 €
Myyntihinta
3 006,04 €
Neliöhinta
408,60 € / m²
Velkaosuus
15 993,96 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
328,35 € / kk
Pääomavastike
95,52 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
495,51 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
10,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
20 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Muu vastike: 71,64 € / kk
Autopaikan kustannukset
10 € / kk

Rakennusvuosi
1971
Huoneistojen lukumäärä
17
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1971
Kerroksia
3
Energialuokka
F2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
koneellinen poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Antenni
Tontin koko
2 138 m²

Yhteiset tilat
Huoneistokohtaiset varastot, pesutupa, mankeli, jäähdytetty kellari, urheiluvälinevarasto ja väestönsuoja