39 900 €55,5 m²

Hailikuja 7 B, Lehtomäki, Kouvola2h,k,kph,s

Velaton hinta
39 900 €
Hoitovastike
305,25 € / kk
Asuinpinta-ala
55,5 m²
Huoneita
2
Rakennusvuosi
1985
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Lehtomäki
Kaupunki
Kouvola

Myydään näppärä kaksio Halilikujalta. Olohuone ja ruokailutila yhtenäistä tilaa, keittiössä on helppo kokkailla. Tilava kylpyhuone on remontoitu. Kokonaisuuteen kuuluu autotalli. Hoitovastike noin 305 e / kk, kaukolämpö. Yhtiö valmistunut 1985. Vuonna 2024 kate uusittu.

Perustiedot

Sijainti
Hailikuja 7 B, 45160 Kouvola
Kaupunginosa
Lehtomäki
Kohdenumero
612794
Asuinpinta-ala
55,5 m²
Tontin pinta-ala
2 795 m²
Kokonaispinta-ala
55,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h,k,kph,s
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, sähköliesi, liesituuletin.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilit, allaskaappi, pesukoneliitäntä. Kylpyhuone on remontoitu.
Säilytystilat
Ulkovarasto
Tulevat remontit
Päätetyt: 2027 pihan muotoilu ja sadevesien johtaminen, autotallinovien edusta. 2026, 2027, 2028 asuinrakennuksen puuosien maalaus ja tarvittaessa vaihtaminen 2025 autotallin edustan korjaus keväällä 2025-2029 pelastussuunnitelman päivitys
Tehdyt remontit
2024 Vesikaton vaihto + autotallin etupuolen rännit. Poistopuhaltimen uusinta huon.A. Palovaroittimet kaikkiin huoneistoihin. 2022 Puuosien maalausta talkoilla. 2020 As. A kylpyhuoneen saneeraus. Katon kuntoarvio. Roska-aitauksen korottaminen jätekatokseksi. 2019 Autotallin ovipeltien uusiminen. 2018 As. B kylpyhuoneen saneeraus. 2017 As. G kosteusvauriokorjaus. Lämpökamerakuvaus. Kylpyhuoneiden kosteuskartoitus. Lämmityskattilan kuntotarkastus. 2016 4 kpl talotuulettimien vaihto. IV puhdistus. 2013 Ulko- ja terassiovien uusiminen, lukitusmuutos, väliaitojen maalaus. 2011 Lattialämmitystermostaatit uusittu. Ulko-ovien tiivisteet uusittu. 2010 Salaojat kaivettu näkyville, viemäriverkosto huuhdeltu. Pihan paikkaus. Vesikatteen maalaus, rännit, lumiesteet. 2008 Aitojen uusinta 2007 Lämmönjakokeskus, patteriventtiilit + termostaatit. At ovet maalattu. 2006 Julkisivun puupintojen ja sokkelin maalaus. 2005 Iv-kanavien puhdistus.. Asunnon remontit: Kph vesieriste tehty 2018.

Velaton hinta
39 900 €
Myyntihinta
28 537,39 €
Neliöhinta
718,92 € / m²
Velkaosuus
11 362,61 €

Vastikkeet

Hoitovastike
305,25 € / kk
Pääomavastike
152,63 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
457,88 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Autotallivuokra 10 €/kk. Lämminvesi 25 €/m3.

Rakennusvuosi
1985
Huoneistojen lukumäärä
7
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1985
Tontin koko
2 795 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Reim Kymi Oy, Tuija Haatainen puh. 020 743 8502
Kunnan numero
286