129 000 €150 m²

Mäenpääntie 32 A, Kuusankoski, Kouvola5h+k+s+at

Velaton hinta
129 000 €
Asuinpinta-ala
150 m²
Huoneita
5
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1980
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Kuusankoski
Kaupunki
Kouvola

Kuusankosken keskustan läheisyydessä tilava 2-kerroksinen perheasunto as oy muotoisesssa paritalossa.

Asunnon yläkerrassa makuuhuone, iso yhdistetty olohuone ja keittiö sekä etelän suuntaan avautuva lasitettu parveke. Alakerrassa 2 makuuhuonetta, takkahuone ja saunaosasto. Molemmissa kerroksissa wc:t. Takkahuoneesta on käynti talon alapihalle jossa terassipatio. Lämmityksenä 2 takkaa ja sähkölämmitys, aurinkokennot asennettu vuonna 2024, josta hyvä tuotto helpottamaan sähkölaskuja.

Autotalli ja varastotilaa heti asunnon edustalla. As Oy muotoisessa paritalossa ei kerätä vastiketta, laskut maksettu puoliksi. Omat sähkön ja veden mittaukset. Käyttövesiputket uusittu v.2018.

Esittelyt sopimuksen mukaan, ota yhteyttä!

Perustiedot

Sijainti
Mäenpääntie 32 A, 45700 Kouvola
Kaupunginosa
Kuusankoski
Kohdenumero
21692746
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
150 m²
Tontin pinta-ala
858 m²
Kokonaispinta-ala
179 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
5h+k+s+at
Huoneita
5
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu. Suunta: etelä
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: lattialämmitys, suihku. Varustus: bidee-suihku.
Tulevat remontit
Ei suunniteltuja remontteja
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Taloyhtiössä tehdyt remontit: lämminvesivaraaja uusittu 2000, kattoremontti muutos 2010-2011, käyttövesiputket uusittu 2018. Huoneiston remontit: Kylyphuoneen maalaus 2023, autotallin ovi sähkötoiminen 2023, sisääntulon pergola katettu 2023, kylmiö poistettu ja tilalle saareke 2024, aurinkopaneelien asennus 2024.

Velaton hinta
129 000 €
Myyntihinta
129 000 €
Neliöhinta
860 € / m²

Muut kustannukset
Muut maksut: Taloyhtiössä ei peritä hoitovastikkeita. Vesi, sähköt ja jätehuolto molemmat puolet hoitavat itse. Kiinteistövero yhteensä 1040 €/v (josta puolet 520 €/v), Kaapeli-tv maksu 300€/v (josta puolet 150 €/v). Sähkönkulutus asunto A noin 10.000kwh/v, josta osa tuotettu aurinkopaneeleilla ja osa ostettua energiaa.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Mäenpääntie 32
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
1980
Huoneistojen lukumäärä
2
Kerroksia
2
Tontin koko
858 m²

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 2.
Yhteiset tilat
kaapeli-tv.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Kodinhoitohuoneessa: laatta. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: kaakeli. Kodinhoitohuoneessa: puu.