112 000 €36,5 m²

Valkamakatu 18 As 6, Hovinsaari, Kotka2016 valmistunut, merinäkymät, hissi, siisti ja kompakti, oma tontti!

Velaton hinta
112 000 €
Hoitovastike
153,30 € / kk
Asuinpinta-ala
36,5 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hovinsaari
Kaupunki
Kotka

Uudehkosta talosta yksiö merinäkymillä!

Kotkasta ihan meren rannasta kohtuu uudesta talosta siisti reilun kokoinen yksiö! Huoneisto on oikein siistissä kunnossa eikä rempan tarvetta ole juurikaan. Olohuoneen yhteydessä keittiönurkkaus. Makuutilana alkovi, joka saatu tilanjakajalla omaksi tilaksi. Alkovin yhteydessä olevaan vaatehuoneeseen mahtuu vaatteet. Isohko lasitettu parveke merinäkymillä toimii hyvin olohuoneen jatkeena pitkälle syksyyn. Reilun kokoisessa kylppärissä mahtuu tekemään hyvin pyykkihuollot ym. 2016 valmistuneessa taloyhtiössä ei ole juurikaan remppoja näköpiirissä. 10v. tarkastus on meneillään juuri eikä muuta. Merestä pitäville asunto on varmasti spot on! Näitä ei juuri liiemmin Kotkassa ole eli kannattaa olla nopea! Soita 0504200771/Pasi ja varaa oma näyttöaikasi!

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Sijainti
Valkamakatu 18 As 6, 48200 Kotka
Kaupunginosa
Hovinsaari
Kohdenumero
974164
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
36,5 m²
Tontin pinta-ala
2 376 m²
Kokonaispinta-ala
36,5 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
2016 valmistunut, merinäkymät, hissi, siisti ja kompakti, oma tontti!
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Myydään vuokrattuna. 6kk kaupanteosta.
Keittiön varusteet
Keraaminen liesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukoneliitäntä, Tilaa pesukoneelle, Allas, WC-istuin, Peilikaappi
Säilytystilat
Kaapisto, Vaatehuone, Komero/komeroita, Kellarikomero
Näkymät
Piha, Merimaisema, Luonto
Tulevat remontit
2026 Korjaussuunnitelma - Asunto Oy Kotkan Fregatti-kunnossapitotarveselvitys 2023-2028 (suositeltuja ei päätettyjä): 10-vuotistarkastuksen ennakkotarkastus, väestösuojan tarkastus ja tiiveyskoe 2026, iv-kanavien nuohous 2026, lukituksen uusiminen 2027.
Tehdyt remontit
2016 Muu - Väestönsuojan tarkastus ja tiiveyskoe
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Ajo-ohjeet
Katso kohteen tarkemmat tiedot ja ajo-ohjeet Habitan omilta sivuilta. (www.habita.com)
Palvelut
Ruokakauppa 0,25 km, Koulu 0,2 km, Päiväkoti 0,15 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Kotka

Hinta

Velaton hinta
112 000 €
Myyntihinta
112 000 €
Neliöhinta
3 068,49 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
153,30 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
21 € / kk
Autopaikan kustannukset
11 € / kk

Rakennusvuosi
2016
Huoneistojen lukumäärä
26
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2016
Kerroksia
5
Energialuokka
C, 2013
Energiatodistus
Kyllä
Kunnallistekniikka
Vesi, Viemäri, Sähkö, Kaukolämpö
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen
Tontin koko
2 376 m²
Liikenneyhteydet
Bussi 0,1 km
Maasto
Tasainen
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Vesikiertoinen keskuslämmitys

Yhteiset tilat
Ulkoiluvälinevarasto, Varasto, Väestönsuoja, Jätekatos
Pintamateriaalit
Parketti, Laatta