138 000 €58,5 m²

Koulukatu 3 A, Kotkansaari, Kotka2h,k,s,kph,las.parv

Velaton hinta
138 000 €
Hoitovastike
365,63 € / kk
Asuinpinta-ala
58,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
2008
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kotkansaari
Kaupunki
Kotka

Heti vapaa, hyväkuntoinen ja muuttovalmis vuonna 2008 valmistuneen Sapokanseniorin kulmahuoneisto. Esteetön kulku. Sijainti upealla paikalla lähellä Sapokkaa ja idylliset lenkkeilymaastot, urheilukenttä ja uimahalli lyhyen kävelymatkan päässä. Kauppa naapurissa tien toisella puolella ja muutkin keskustan palvelut lähellä.

Perustiedot

Sijainti
Koulukatu 3 A, 48100 Kotka
Kaupunginosa
Kotkansaari
Kohdenumero
618572
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
58,5 m²
Tontin pinta-ala
1 107 m²
Kokonaispinta-ala
58,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h,k,s,kph,las.parv
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Suojaisa lasitettu parveke talon etelä päädyssä, josta näkymät aidatulle piha-alueelle.
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys.
Säilytystilat
Kellari
Näkymät
Olohuone koilliseen ja kaakkoon, keittiö kaakkoon Koulukadun suuntaan. Makuuhuone kaakkoon.
Tulevat remontit
Suunnitellut: PTS 5-10 vuotta: salaojien tarkastus ja huuhtelu, julkisivun tarvittavat huoltomaalaustyöt, vesikaton tarkastaminen ja tarvittavat korjaustyöt.
Tehdyt remontit
Julkisivun metalliosien huoltomaalaustyöt 2013, ilmanvaihdon puhdistus- ja säätötyöt 2016, parvekkeiden elementtisaumojen uusiminen ja maalauskorjaukset 2021.

Velaton hinta
138 000 €
Myyntihinta
138 000 €
Neliöhinta
2 358,97 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
365,63 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
365,63 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
17,00 € / hlö / kk Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Vesimaksu 17,00 €/hlö/kk.

Rakennusvuosi
2008
Huoneistojen lukumäärä
17
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2008
Kerroksia
3
Tontin koko
1 107 m²
Tontin vuokra päättyy
31.01.2057
Tontin vuokra
Vuosivuokra 14 091,00 €
Kunnan numero
285

Yhteiset tilat
Kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV
Pintamateriaalit
Lattialla parketti, seinät maalatut tai tapetoidut, kaakeloitu kylpyhuone ja sauna paneloitu.