17 500 €55,5 m²

Velhontie 6 B, Karhuvuori, Kotka2h,k,p

Velaton hinta
17 500 €
Hoitovastike
302 € / kk
Asuinpinta-ala
55,5 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1978
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Karhuvuori
Kaupunki
Kotka

Heti vapaa kerrostalokaksio Karhuvuoressa. Ylimmän kerroksen läpitalon huoneisto. Hyvät kulkuyhteydet ja kauppa lähellä. Esittelyt sopimuksesta.

Perustiedot

Sijainti
Velhontie 6 B, 48350 Kotka
Kaupunginosa
Karhuvuori
Kohdenumero
618432
Kerros
3 / 3
Kerroksen lisätiedot
Ylin kerros
Asuinpinta-ala
55,5 m²
Tontin pinta-ala
2 951 m²
Kokonaispinta-ala
55,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h,k,p
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, sähköliesi, liesituuletin, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vaatehuone, kellari
Tulevat remontit
Päätetyt: Ilmanvaihdon nuohous ja säätö vuonna 2026
Tehdyt remontit
Kate uusittu 1994, parveke ja julkisivukorjaus 1999, pesuhuoneet korjattu 2004, lämmönvaihdin ja patteriventtiilit uusittu ja lämmitysjärjestelmä perussäädetty 2005, lukitus uusittu 2005, jätekatos rakennettu 2007, pesulan laitteet uusittu 2007, saunan lauteet, panelointi ja kiuas uusittu 2010, ikkunoiden ja parvekeovien uusinta 2012, ilmanvaihtokanavien puhdistus ja järjestelmän säätö 2013, vasemman päädyn maalaus 2015, runkovesijohdon ja käyttövesilinjasulkujen uusiminen 2016, kerhohuoneen maalauskunnostus 2018, huopakatteen uusiminen 2019, huippuimurin uusiminen 2020. Elementtien saumaus ja sokkelin maalaus 2024, Parvekkeiden kunnon kartoitus 2024. Kylpyhuoneiden tarkastus 2024. Ulko-ovien uusiminen 2025.

Velaton hinta
17 500 €
Myyntihinta
17 500 €
Neliöhinta
315,32 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
302 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
302 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
23,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 23,00 €/hlö/kk. Autopistokepaikka 5 €/kk

Rakennusvuosi
1978
Huoneistojen lukumäärä
24
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1978
Kerroksia
3
Tontin koko
2 951 m²
Tontin vuokra päättyy
31.03.2037
Tontin vuokra
Vuosivuokra 2 820,60 €
Kunnan numero
285

Yhteiset tilat
Sauna, talopesula, mankeli, urheiluvälinevarasto, askarteluhuone, väestönsuoja, kaapeli-TV, huoneistokohtaiset varastot
Pintamateriaalit
Keittiö: lattia laminaatti, seinät maali. Olohuone: lattia laminaatti, seinät maali. Makuuhuone 1: lattia laminaatti, seinät maali. Kylpyhuone: lattia muovimatto, seinät muovimatto. Eteinen: lattia laminaatti, seinät maali.