66 000 €51 m²

Anjalankatu 2-4 D, Kotkansaari, Kotka2h,k,kph,las.parv

Velaton hinta
66 000 €
Hoitovastike
294 € / kk
Asuinpinta-ala
51 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1955
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kotkansaari
Kaupunki
Kotka

Valoisa ja muuttovalmis kaksio rauhalliselta paikalta Kotkan keskustasta. Ensimmäisen kerroksen läpitalon ulottuva huoneisto.

Perustiedot

Sijainti
Anjalankatu 2-4 D, 48100 Kotka
Kaupunginosa
Kotkansaari
Kohdenumero
617836
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
51 m²
Tontin pinta-ala
3 481 m²
Kokonaispinta-ala
51 m²
Huoneiston kokoonpano
2h,k,kph,las.parv
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin 2022, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone 2016, kaapistot.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, peilikaappi, kaapit, pesukoneliitäntä ja pesukone, lattialämmitys.
Säilytystilat
Kellari
Näkymät
Läpitalon huoneisto. Keittiö ja makuuhuone koiliseen Anjalankadun puolelle ja olohuone lounaaseen.
Tulevat remontit
Suunnitellut: KPTS 2025-2029: Löylyhuoneen kunnostaminen, saunan pesuhuoneen, pukuhuoneiden ja pesutuvan kunnostaminen.
Tehdyt remontit
Vesijohdot uusittu 1991. Vesikatto uusittu 1995. Pohjaviemäri uusittu 1997. Kaukolämmön alajakokeskus uusittu 2003. Nousuviemäreiden uusiminen 2006-2007. Parvekkeiden ja julkisivujen kunnostaminen sekä ikkunoiden ja ovien uusiminen 2010. Katetun jäteaseman rakentaminen, ullakon korvausilmaventtiilien suojaritilöiden asennus, liikehuoneiston ulko-ovien huoltomaalaus 2011. Liikehuoneiston viallisten sähkölaitteiden kunnostus 2012. Seinänvierustojen kunnostus ja rännivesien imeytys 2013. Sähköjärjestelmien korjaus 2017. Porrashuoneiden maalauskunnostus 2020.

Velaton hinta
66 000 €
Myyntihinta
63 847,25 €
Neliöhinta
1 294,12 € / m²
Velkaosuus
2 152,75 €

Vastikkeet

Hoitovastike
294 € / kk
Pääomavastike
44,10 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
338,10 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
21,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 21,00 €/hlö/kk.

Rakennusvuosi
1955
Huoneistojen lukumäärä
66
Liiketilojen pinta-ala
110 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1955
Kerroksia
3
Tontin koko
3 481 m²
Tontin vuokra päättyy
14.12.2054
Tontin vuokra
Vuosivuokra 37 096,06 €
Kunnan numero
285

Yhteiset tilat
Sauna, talopesula, mankeli, pyörävarasto, askarteluhuone, kaapeli-TV, kerhohuone
Pintamateriaalit
Keittiön lattialla muovimatto, olohuoneessa ja makuuhuoneessa laminaatti. Seinät tapetoidut ja maalatut. Kaakeloitu kylpyhuone.