27 382 €91 m²

Opistokatu 4, Kotkansaari, Kotka4H+K+S

Velaton hinta
27 382 €
Asuinpinta-ala
91 m²
Huoneita
4
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
1995
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kotkansaari
Kaupunki
Kotka

Valoisa ja toimivapohjainen hissitalon kolmannen kerroksen kulmahuoneisto erinomaisella sijainnilla, vain lyhyen matkan päässä keskustan palveluista. Selkeä pohjaratkaisu tarjoaa tilavat oleskelutilat, useamman makuuhuoneen sekä erillisen, käytännöllisen kodinhoitohuoneen, joka helpottaa arjen sujuvuutta. Olohuoneesta on käynti lasitetulle parvekkeelle, joka toimii viihtyisänä lisätilana keväästä pitkälle syksyyn. Tämä koti sopii erinomaisesti niin perheelle kuin tilaa arvostavalle kaupunkiasujalle, joka haluaa yhdistää rauhallisen asumisen ja keskeisen sijainnin.

Haluatko asua Kotkan keskustassa, palvelujen äärellä? Tässä taloyhtiössä toiveesi toteutuu. Kävelymatkan päässä ovat niin päiväkoti, koulut (ala-, ylä- ammattikoulu ja lukio), kaupat ja Pasaatin kauppakeskus, tori kuin Kotkan kauniit puistotkin.

Vapaa-aikaa voit viettää kaupungilla esimerkiksi teatterissa, elokuvissa, tunnelmallisissa kahviloissa tai vaikka Katariinan niemessä, joka tunnetaan kotkalaisten "toisena olohuoneena". Helppoa keskusta-asumista arvostavalle tämä on juuri oikea osoite.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Opistokatu 4, 48100 Kotka
Kaupunginosa
Kotkansaari
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
91 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4

Velaton hinta
27 382,40 €
Myyntihinta
27 382,40 €
Neliöhinta
300,91 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 14553,97 €, Indeksikorotus: 12828,43 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 27382,40 €.
Käyttövastike
1 056,44 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Opistokatu 4
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1995
Rakennusvuoden lisätiedot
1995
Kerroksia
5