14 422 €41,5 m²

Suntionkatu 3 A 08, Karhula, Kotka2H+KT+S

Velaton hinta
14 422 €
Asuinpinta-ala
41,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2
Rakennusvuosi
1997
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Karhula
Kaupunki
Kotka

Suntionkatu 3 A 08

TALOYHTIÖN KUVAUS:

Kotkan Karhulassa sijaitseva hissillinen kerrostaloyhtiö mahdollistaa mukavan asumisen saunalla ja omalla parvekkeella varustetuissa asunnoissa.

Kaikki kohteen 30 asuntoa on uudistettu vuonna 2018 perusparannuksen yhteydessä. Valoisat huoneet ja vaaleat pinnat tekevät asunnoista avaria ja helposti sisustettavia. Tästä kohteesta löytyy huoneistoja 41,5 m2 kaksioista 89 m2 isoihin perheasuntoihin. Talon asukkailla on käytössään ulkoiluvälinevarasto.

Kotka on yksi Suomen kauneimmista kesäkaupungeista, joten tekemistä löytyy kaiken ikäisille. Karhulan jokipuisto ja maauimala ovat upeita paikkoja nautiskella kesäpäivästä, ja merikeskus Wellamo on toiminnassa talvisinkin. Urheilukenttä, uimahalli ja merelliset lenkkimaastot sopivat aktiiviselle asukkaalle. Kauppa, lukio ja sairaala ovat myös lähietäisyydellä, joten kaikki tarvittava on lähellä.

Asumisoikeusasunnossa asut kohtuuhintaisessa asunnossa ja maksat kuukausittaista käyttövastiketta. Asumisoikeusasukkaana pääset halutessasi remontoimaan kodistasi oman näköisen. Sinulla on myös pysyvä asumisturva. Lemmikit ovat tervetulleita Avain Asuntoihin!

Perustiedot

Kaupunginosa
Karhula
Kerros
2
Asuinpinta-ala
41,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KT+S
Huoneita
2
Vapautuu
01.07.2026
Parveke
Ei
Tehdyt remontit
2018-08-01T00:00:00
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Asumisoikeus
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista Elisa 50/50 Mb/s sis. vastikkeeseen/vuokraan.

Hinta

Velaton hinta
14 421,65 €
Myyntihinta
14 421,65 €
Neliöhinta
347,51 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
18.00€/hlö/kk, Vesimaksu
Muut kustannukset
Vakuus: 250.00 ASO maksu: 7605.63 ASO maksu muutostyöt: 0.00 ASO maksu indeksitarkistus: 6816.02 ASO maksu yhteensä: 14421.65
Käyttövastike
535,67 € / kk
Autopaikan kustannukset
16 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
1997-02-28
Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Kotkan Suntionkatu 3
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1997
Rakennusvuoden lisätiedot
1997
Huoneistojen lukumäärä
30