127 500 €85 m²

Korsulankatu 6 A 5, Käpylä, KOTKA3h + k + s + p

Velaton hinta
127 500 €
Hoitovastike
340 € / kk
Asuinpinta-ala
85 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1986
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Käpylä
Kaupunki
KOTKA

Moderni ja valoisa rivitalokoti Karhulan keskustan tuntumassa

Erittäin hyväkuntoinen perheen kokoinen rivitalon päätyhuoneisto Kotkan Karhulassa. Tämä rivitalon päätyhuoneisto on moderniin tyyliin hyvällä maulla remontoitu ja muuttovalmis uusille asukkaille. Asunnossa on oma suojaisa takapiha ilta-auringon suuntaan.

Asunnon alakerrassa on tilava eteisaula ja keittiö, joka on kokonaan uusittu modernein konein ja kalustein vuonna 2021. Alakerrassa on myös ruokailutila/olohuone, josta käynti takapihalle.

Asunnon toisessa kerroksessa kaksi tilavaa makuuhuonetta sekä uudistetut kylpyhuone, kodinhoito- ja saunatilat sekä iso parveke. Kylpyhuone ja sauna on täysin uusittu vuonna 2023. Asunnossa on paljon säilytystilaa uusittujen tilavien kaapistojen ansiosta.

Oma autopaikka, joka sisältää sähköauton latauspisteen. Asuntoon kuuluu iso pihavarasto asunnon edessä.

Taloyhtiö on hyvin hoidettu. Oma tontti.

Asunnon sijainti on erinomainen rauhallisella kadulla. Kaikki Karhulan palvelut kävelyetäisyydellä. Alueella on hyvät joukkoliikenneyhteydet, bussipysäkki on melkein talon nurkalla. Lapsiperheelle ihanteellinen koti, koulut ja päiväkodit ovat aivan vieressä. Etäisyydet: Käpylän päiväkoti 250 metriä Käpylän koulu 400 metriä Karhulan koulu 800 metriä Karhulan tori 1000 metriä

Perustiedot

Kaupunginosa
Käpylä
Kohdenumero
24387257
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
85 m²
Huoneiston kokoonpano
3h + k + s + p
Huoneita
3
Keittiön varusteet
Paljon työskentelytilaa, Paljon kaappitilaa, Astianpesukone, Sähköliesi, Jääkaappi, Pakastin
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke, Iso parveke
Keittiön remontit
Keittiö remontoitu 2021.
Muut remontit
Kylpyhuoneremontti 2023.

Velaton hinta
127 500 €
Myyntihinta
127 500 €
Neliöhinta
1 500 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
340 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
340 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
30 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksut 30 €/kk/hlö

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1986
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
2
Energialuokka
C2018