21 834 €73 m²

Opistokatu 4, Kotkansaari, Kotka3H+K+S

Velaton hinta
21 834 €
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 5
Rakennusvuosi
1995
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kotkansaari
Kaupunki
Kotka

Remontoitu 1. kerroksen kolmio. Lasitettu parveke sisäpihan puolella.

Haluatko asua Kotkan keskustassa, palvelujen äärellä? Tässä taloyhtiössä toiveesi toteutuu. Kävelymatkan päässä ovat niin päiväkoti, koulut (ala-, ylä- ammattikoulu ja lukio), kaupat ja Pasaatin kauppakeskus, tori kuin Kotkan kauniit puistotkin.

Vapaa-aikaa voit viettää kaupungilla esimerkiksi teatterissa, elokuvissa, tunnelmallisissa kahviloissa tai vaikka Katariinan niemessä, joka tunnetaan kotkalaisten "toisena olohuoneena". Helppoa keskusta-asumista arvostavalle tämä on juuri oikea osoite.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Opistokatu 4, 48100 Kotka
Kaupunginosa
Kotkansaari
Kerros
1 / 5
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3

Velaton hinta
21 833,50 €
Myyntihinta
21 833,50 €
Neliöhinta
299,09 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 11781,90 €, Indeksikorotus: 9962,30 €, Muutostyöt: 89,30 €, Yhteensä: 21833,50 €.
Käyttövastike
855,22 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Opistokatu 4
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1995
Rakennusvuoden lisätiedot
1995
Kerroksia
5