78 000 €49 m²

Kymenlaaksonkatu 9 A, Kotkansaari, Kotka2h,k,p

Velaton hinta
78 000 €
Hoitovastike
200,90 € / kk
Asuinpinta-ala
49 m²
Huoneita
2
Rakennusvuosi
1954
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kotkansaari
Kaupunki
Kotka

Siistikuntoinen kerrostalokaksio Kotkansaaren ytimessä. Kolmannen kerroksen läpitalon huoneisto. Kotkansaaren palvelut vieressä. Yhtiöllä oma tontti. Myydään vuokrattuna 670 €/kk. Esittelyt sopimuksesta.

Perustiedot

Sijainti
Kymenlaaksonkatu 9 A, 48100 Kotka
Kaupunginosa
Kotkansaari
Kohdenumero
607793
Asuinpinta-ala
49 m²
Tontin pinta-ala
2 744 m²
Kokonaispinta-ala
49 m²
Huoneiston kokoonpano
2h,k,p
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Kellari
Tulevat remontit
Suunnitellut: Selvitys korjaustapeista vuosille 2025-2029: Julkisivun ja parvekkeiden/tuuletusparvekkeiden kunnostus 2023- , saunaosaston kunnostus, saunan lauteet ja panelointi, naisten askarteluhuoneen kunnostus, lukituksen uusiminen (julkisivuremontin jälkeen), Kymenlaaksonkatu 7 ja Kymenlaaksonkatu 9 välisen aidan uusiminen 2025.
Tehdyt remontit
Ikkunat, parvekkeet, lämmönjakokeskus, vesikatto tiilestä 1995-1999, porrashuoneiden maalaus ja uudet ulko-ovet 2002, lukitusjärjestelmä uusittu 2004, LVIS-saneeraus 2009-2010, roskakatoksen ja pyörävaraston rakentaminen sekä autopistokepaikkojen lisääminen neljällä paikalla 2011-2012, kattoluukkujen läpivientien kunnostus, kattosillat, lumiesteet 2013, ilmanvaihtohormien nuohous, puutarhakatu 10 sekä Kapteeninkadun puoleinen aita uusittu 2014, D-portaan ylimmän tason katto kunnostettu, kaukolämpölaitteisto uusittu 2016, toinen sadevesiliittymä, sadevesikaivojen lisääminen, pihan asfaltointi ja kiveys, kolmen autopaikan lisääminen 2017-2018, porraskäytävien kattojen osittainen maalauskunnostus 2018, autotallien ovien uusinta, C-portaan ylemmän tuuletusparvekkeen korjaus 2019, ulko-ovien kunnostus 2023, asuntojen palovaroittimet 2024.

Velaton hinta
78 000 €
Myyntihinta
78 000 €
Neliöhinta
1 591,84 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
200,90 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Erityisvastike
36,75 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
237,65 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
25,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 25,00 €/hlö/kk, saunamaksu 12,00 €/kk, autopaikka 10,00 €/kk. Autotallipaikka 30 €/kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto-osakeyhtiö Kymenlaaksonkatu 9
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1954
Huoneistojen lukumäärä
63
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1954
Tontin koko
2 744 m²
Kunnan numero
285

Yhteiset tilat
Sauna, talopesula, mankeli, urheiluvälinevarasto, askarteluhuone, huoneistokohtaiset varastot
Pintamateriaalit
Keittiö: lattia laminaatti, seinät maali/laatta. Olohuone: lattia laminaatti, seinät maali/tapetti. Makuuhuone 1: lattia laminaatti, seinät maali/tapetti. Kylpyhuone: lattia laatta, seinät laatta. Eteinen: lattia laminaatti, seinät maali.