94 000 €61,5 m²

Toistenpolku 3, Mussalo, Kotka2 h+k+sauna+parveke

Velaton hinta
94 000 €
Hoitovastike
248,30 € / kk
Asuinpinta-ala
61,5 m²
Huoneita
2
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1988
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Mussalo
Kaupunki
Kotka

Luonnonläheisellä Mussalon alueella hyväpohjainen kaksio. Asunnossa on tyylikkäästi uusittu keittiö. Oma sauna ja parveke tuovat asumismukavuutta. Tähän voit muuttaa ilman remonttihuolia. Mussalossa on hyvät liikuntamahdollisuudet mm. golf-kentän, liikuntahallin ja pururadan muodossa, uimarannallekin on kävelymatka Lähikauppa lähettyvillä, hyvät kulkuyhteydet.

Varaa oma esittelyaika 0400 655 232 Tiina Liikanen tai tiina.liikanen@aninkainen.fi

Perustiedot

Sijainti
Toistenpolku 3, 48310 Kotka
Kaupunginosa
Mussalo
Kohdenumero
4752
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
61,5 m²
Tontin pinta-ala
2 608 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Ei tarkistusmitattu
Huoneiston kokoonpano
2 h+k+sauna+parveke
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Kaapistot, jääkaappi/pakastin, induktiotaso, uuni, liesituuletin, astianpesukone
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Noin kaakkoon
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, peili, allas, pesukoneliitäntä, wc-istuin, bideesuihku
Säilytystilat
Ulkovarasto, asunnon kaapistot
Tulevat remontit
2024 kaikkien puuosien huoltomaalaus, 2025 latauspisteiden kartoitus, 2026 pysäköintipaikan ja lähialueen ehostus, autolataus suunnitelmien alustus, väliaitojen alla ja pengerparrujen uusinta.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖ: Piha-aidat -08, lattiakaivojen kunnostusta -09, räystäskourut osin uusittu/osin kunnostettu, kattojen paikkamaalaus -10, lämmönvaihtimen uusinta ja lämmitysverkon perussäätö, lukituksen uusiminen -13, Iv-nuohous ja säätö -14, ulkovalaistuksen parantaminen -15, sadevesien ja pintavesien ohjaus sopivampiin paikkoihin -19, vesikatto maalattu -21, kattoturvatuotteet uusittu -21 ASUNTO: Keittiö uusittu 2013
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Kauppa: K-market Mussalo noin 500 m Koulu: Mussalon koulu noin 1,1 km, Karhuvuoren koulu noin 2 km Päiväkoti: Mussalon päiväkoti noin 1,1 km
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
94 000 €
Myyntihinta
94 000 €
Neliöhinta
1 528,46 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
248,30 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
248,30 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
17 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Vesiennakko, todellinen maksu kulutuksen mukaan.
Muut kustannukset
Varainsiirtovero 1,5 %
Autopaikan kustannukset
5 € / kk

Rakennusvuosi
1988
Huoneistojen lukumäärä
11
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: E2007
Ilmastointijärjestelmä
huoneistokohtainen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
2 608 m²
Tontin vuokra päättyy
31.12.2037
Tontin vuokra
1 122,20 € / v

Pintamateriaalit
Keittiö: Vinyyli Makuuhuone: Parketti Kylpyhuone: Laatta Olohuone: Parketti