19 000 €40,5 m²

Orimäentie 5 B, Keskusta, Konnevesi1h,k,kph,s, varasto

Velaton hinta
19 000 €
Hoitovastike
76,95 € / kk
Asuinpinta-ala
40,5 m²
Huoneita
1
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1982
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Konnevesi

Tervetuloa tutustumaan heti vapaaseen 40,5 m²:n rivitaloasuntoon! Sijainti on loistava: asunto sijaitsee rauhallisella alueella, aivan Konneveden keskustan palveluiden äärellä.

Kodin selkeä ja toimiva pohjaratkaisu sisältää huoneen, keittiön sekä kylpyhuone/saunatilat. Huoneessa on tilaa rauhalliselle nukkumapaikalle ja olohuoneesta on käynti omalle takapihalle, josta avautuvat vehreät ja rauhalliset maisemat. Asuntoon kuuluu myös oma ulkovarasto.

Valoisat huoneet ja kodin rauhallinen tunnelma tekevät tästä erinomaisen vaihtoehdon niin ensiasunnoksi, pariskunnalle kuin sijoituskohteeksikin.

Asunto-osakeyhtiötä on hoidettu hyvin, eikä suuria remontteja ole lähiaikoina suunnitteilla. Viimeisin kattoremontti tehtiin vuonna 2021.

Kaikki Konneveden keskustan palvelut ovat kävelymatkan päässä. Tämä koti sopii mainiosti myös esteettömyyttä arvostavalle.

Oletko kiinnostunut saamaan lisätietoja tai apua asunnon arvioinnissa? Hyödynnä osaamisemme pitkän linjan kiinteistövälittäjinä. Soita tai lähetä sähköposti ja sovi tapaaminen. Käytössämme sähköiset digitaaliset palvelut myyntisopimuksesta aina kaupantekoon saakka! www.flowlkv.fi/ Tarja Illikainen

Perustiedot

Sijainti
Orimäentie 5 B, 44300 Konnevesi
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
20984466
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
40,5 m²
Tontin pinta-ala
4 385 m²
Kokonaispinta-ala
40,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h,k,kph,s, varasto
Huoneita
1
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: astianpesukone. Välitilassa kaakeli.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku.
Säilytystilat
ulkovarasto
Tulevat remontit
Katso kunnossapitoselvitys vuosille 2025- 2029.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2023 B9 wc muovimaton vaihto . 2022 Palotarkastus, autolämmityspistorasioiden kellokytkimien vaihto paikat 1,2,3,9. 2021 Kattoremontti. 2020 Asbestianalyysi, läpivientien korjaukset katolla, Oras Optima hana as 1 ja 2, suihkun sekoittaja as 9, keskusantennin vaihtoasema. 2019 Väliaidanteiden maalaus, liesituulettimien vaihto 1,2,7,8,9,10. 2018 Sisäilmatutkimus as B7 ja B8, parvekeovien vaihtaminen ja kynnyksien pellitys, lukon uusiminen as A4. 2017 Väliaidanteiden uusiminen, A-talon varastojen takaseinien maalaaminen. 2014 Lämminvesivaraajien puhdistus. 2013 Kattojen puhdistus sammaleesta. 2012 Eteisen säteilylämmittimet vaihdettu pattereihin . 2011 Sähkömittari vaihdettu huoneistokohtaiseksi. 2010 Ilmastointikanavien puhdistus. 2008 Wc-istuinten uusinta. 2008 Päätylaudoitukset uusittu, osittain rännit uusittu 2007 Ulkomaalaus. 2006 Ajettava ruohonleikkuri. 2004 Jätekatos varaston yhteyteen. 2003 Ulko-ovien vaihto 5 kpl. 2002 Ulko-ovien vaihto 5 kpl. 1999 Lämminvesivaraajat uusittu.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Sijainti on loistava, lyhyt kävelymatka keskustan palveluihin, jossa ruokakaupat, pankki, ravintola ja muut palvelut.
Koulut: Keskustassa. Päiväkoti: Keskustassa päiväkoti.
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
19 000 €
Myyntihinta
14 597,53 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
469,14 € / m²
Velkaosuus
4 402,47 €

Vastikkeet

Hoitovastike
76,95 € / kk
Pääomavastike
40,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
117,45 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Vesivastike kulutus perusteinen 7,00 euroa /m3
Kattovastike 1. 1,00 euroa/m2/ velallinen yksikkö/kattoremontti= 40,50 euroa /kk.
Laskutuskulu 3,00 euroa.

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Pysäköintimaksu
5.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Veden kulutus laskutetaan oman mittarilukeman mukaan.

Rakennusvuosi
1982
Huoneistojen lukumäärä
10
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
tiili
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
harjakatto
Energialuokka
G2013 Energiatodistus on vanhentunut. Uusi energiatodistus päivitetään maaliskuussa 2026.
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
4 385 m²
Kiinteistönhoito
asukkaat
Isännöinti
Isännöintitoimistp Sujuvaa Isännöitsijä Terhi Markkanen Laukaantie 22-24 41340 Laukaa Puh: 050 594 4643

Muut tilat
Eteinen: Laminaatti lattia ja seinät maali. Tilassa kaapisto.
Pintamateriaalit
Lattiamateriaalien kuvaus: Lattiamateriaalit ovat laminaatti ja laatta.. Seinämateriaalien kuvaus: Sisätilojen pintamateriaalit ovat maali, tapetti ja laatta..Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu, tapetti. Saunassa: puu.
Olohuoneen varusteet
Olohuoneesta käynti takapihan terassille.