192 000 €83,2 m²

Korpintie 39 B, Lappilanmäki, Kokkola3h, k, s, ak + terassi

Velaton hinta
192 000 €
Hoitovastike
174,72 € / kk
Asuinpinta-ala
83,2 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2008
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Lappilanmäki
Kaupunki
Kokkola

Tervetuloa Lappilanmäen rauhalliselle ja lapsiystävälliselle asuinalueelle Kokkolassa.

Tämä hyväkuntoinen paritalokoti (83,2 m²) tarjoaa modernia asumismukavuutta ja toimivan pohjaratkaisun niin pariskunnalle kuin perheellekin. Vuonna 2008 valmistunut koti on pidetty huolella, ja viimeisimpänä etu- ja takaterassit on remontoitu vuonna 2025.

Kodissa on kolme huonetta, keittiö sekä oma sauna. Oleskelutilat ovat valoisat ja helposti kalustettavat, ja kodinhoitohuoneesta on suora kulku suojaisalle takapihalle. Keittiö on tyylikäs ja varusteltu laadukkailla kodinkoneilla, kuten induktioliedellä ja erillisuunilla. Kaksi makuuhuonetta tarjoavat rauhalliset puitteet lepoon.

Asumismukavuutta lisäävät oma tontti, sähkölämmitys sekä ilmalämpöpumppu, koneellinen ilmanvaihto ja oma sauna. Huoneistoon kuuluu oma autokatos, autopaikka sekä lukollinen varasto. Iso piha-alue tarjoaa runsaasti tilaa lasten leikeille, oleskelulle ja vapaa-ajalle.

Hyvin hoidettu Asunto Oy Kokkolan Lappilanpuisto pitää asumiskustannukset maltillisina. Sijainti alueen päädyssä takaa rauhallisen ympäristön, ja päiväkodit, koulut sekä palvelut sijaitsevat lähellä, tehden arjesta sujuvaa.

Tässä koti, jossa rauhallinen sijainti, toimivat tilat ja moderni asuminen kohtaavat.

Tervetuloa esittelyyn tai sovi oma esittelyaikasi!

Aleksi Salmela | 050 441 5233 | aleksi.salmela@kotijoukkue.fi

Välkommen till det lugna och barnvänliga bostadsområdet Lappilanmäki i Kokkola.

Detta välskötta parhus (83,2 m²) erbjuder modern boendekomfort och en funktionell planlösning som passar både par och familjer. Bostaden är färdigställd år 2008 och har tagits väl om hand. Senast har fram- och bakterrasserna renoverats år 2025.

Hemmet består av tre rum, kök samt egen bastu. Sällskapsytorna är ljusa och lättmöblerade, och från grovköket finns direkt utgång till den skyddade bakgården. Köket är stilrent och utrustat med högkvalitativa vitvaror, såsom induktionshäll och separat ugn. Två sovrum erbjuder rofyllda miljöer för vila.

Boendekomforten höjs ytterligare av egen tomt, eluppvärmning med luftvärmepump, mekanisk ventilation samt egen bastu. Till bostaden hör egen carport, parkeringsplats och ett låsbart förråd. Den stora gårdsytan ger gott om utrymme för lek, umgänge och fritidsaktiviteter.

Det välskötta bostadsbolaget Asunto Oy Kokkolan Lappilanpuisto håller boendekostnaderna på en rimlig nivå. Läget längst in på området garanterar en lugn boendemiljö, och daghem, skolor samt service finns på nära avstånd, vilket gör vardagen smidig.

Här möts ett lugnt läge, funktionella utrymmen och modernt boende.

Välkommen på visning eller boka din egen visningstid!

Perustiedot

Sijainti
Korpintie 39 B, 67400 Kokkola
Kaupunginosa
Lappilanmäki
Kohdenumero
21804817
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
83,2 m²
Tontin pinta-ala
4 956 m²
Kokonaispinta-ala
88,8 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen Pinta-alaa ei ole tarkistusmitattu.
Huoneiston kokoonpano
3h, k, s, ak + terassi
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: muu. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jää/viileäkaappi. Varustus: astianpesukone.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkukaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, suihku, peili. Varustus: bidee-suihku.
Säilytystilat
ulkovarasto
Tulevat remontit
Selvitys korjaustarpeesta vuosille: 2025 - 2029 Kunnossapito- tai muutostyö Kustannusarvio (jos tiedossa) Arvioitu ajankohta Huomautuksia: aidan korjaukset ja asfaltin paikkaukset seurataan tilannetta peruskuntoarvio 2027 Asuntojen IV-kanavien puhdistus ja säätö 2029
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Pihan asfaltointi 2010 Asuntojen huoltomaalaus 2018 Autokatosten huoltomaalaus 2019 Asuntojen IV-kanavien puhdistus ja säätö 2020 Energiatodistus ja asuntojen palovaroittimien uusinta 2024

Velaton hinta
192 000 €
Myyntihinta
192 000 €
Neliöhinta
2 307,69 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
174,72 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
174,72 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
10 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Pysäköintimaksu
5.00 e / kk
Muut kustannukset
TV: 3.5 EUR/kk. Muut maksut: Sähkö ja vesi kulutuksen mukaan. Sähköautonlataus vaikuttanut kokonaiskulutukseen. 1,5 % varainsiirtovero Kaupan osapuolet hyväksyvät, että kauppa voidaan toteuttaa sähköisessä kaupankäyntijärjestelmässä (DIAS). Sähköisen kaupankäynnin kustannukset, yhteensä 100 €, jaetaan myyjän ja ostajan kesken puoliksi (50 € / osapuoli). Pankin mahdollisista kustannuksista sähköisestä kaupankäynnistä osapuolet saavat tiedon omalta pankiltaan.Luovutusrajoitus: Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kokkola Lappilanpuisto Bostads Ab
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
2008
Huoneistojen lukumäärä
10
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
puu, betoni
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
E2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
4 956 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Huoltoyhtiö tekee lumityöt ja liukkaudentorjunta
Isännöinti
Kodin Isännöinti Oy, Isokatu 8, 67100 Kokkola Pasi Konala 0107395475
Kaavoitustiedot
Kokkolan kaupunki (06) 8289 111

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 10. sähköpistokkeita: 4.