235 000 €116,5 m²

Räihäntie 8 B, Halkokari, Kokkola5h,k,s,at

Velaton hinta
235 000 €
Hoitovastike
75 € / kk
Asuinpinta-ala
116,5 m²
Huoneita
5
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1990
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Halkokari
Kaupunki
Kokkola

Tervetuloa tutustumaan tähän tilavaan ja viihtyisään paritalokotiin suositulla Halkokarin alueella, Räihän tiellä!

Tämä koti tarjoaa reilusti tilaa elämiseen ja arjen sujuvuuteen. Kolme makuuhuonetta mahdollistavat toimivat ratkaisut niin perheelle, etätyöhön kuin harrastuksillekin. Pohjaratkaisu on käytännöllinen ja kodikas, ja tilat mukautuvat helposti erilaisiin elämäntilanteisiin.

Sijainti on yksi tämän kodin ehdottomista valttikorteista. Meren läheisyys tuo arkeen ripauksen luksusta, lenkkipolut, ulkoilumaastot ja kauniit maisemat ovat aivan lähellä. Halkokari onkin syystä yksi alueen halutuimmista asuinalueista, eikä tällaisia kohteita tule usein myyntiin.

Asunto kuuluu pieneen ja rauhalliseen asunto-osakeyhtiöön, mikä tekee asumisesta mutkatonta ja viihtyisää. Lisäksi oma tontti tuo asumiseen lisää arvostusta ja vapautta.

Kokonaisuuden kruunaa oma autotalli, joka tuo arkeen käytännöllisyyttä ja mukavuutta ympäri vuoden.

Tässä on loistava mahdollisuus hankkia koti alueelta, jossa viihdytään pitkään, tule paikan päälle aistimaan tunnelma!

Jarno Kivelä Puhelin 050 521 0087 | jarno.kivela@kotijoukkue.fi Kotijoukkue Kokkola

Välkommen att bekanta dig med detta rymliga och trivsamma parhushem i populära Halkokari, på Räihävägen!

Detta hem erbjuder gott om utrymme för både vardagsliv och ett smidigt boende. Tre sovrum ger flexibla lösningar för familjen, distansarbete eller fritidsintressen. Planlösningen är praktisk och hemtrevlig, och utrymmena anpassar sig lätt efter olika livssituationer.

Läget är en av bostadens absoluta styrkor. Närheten till havet ger en känsla av vardagslyx, motionsspår, fina strövområden och vackra vyer finns alldeles i närheten. Halkokari är därför ett av områdets mest eftertraktade bostadsområden, och den här typen av objekt är sällan till salu.

Bostaden hör till ett litet och lugnt bostadsaktiebolag, vilket gör boendet smidigt och trivsamt. Dessutom ger egen tomt extra värde och frihet.

Helheten kompletteras av ett eget garage som bidrar med praktisk bekvämlighet året runt. Detta är ett utmärkt tillfälle att skaffa ett hem i ett område där man trivs länge, kom och upplev känslan på plats!

Jarno Kivelä Telefon 050 521 0087 | jarno.kivela@kotijoukkue.fi Kotijoukkue Kokkola

Perustiedot

Sijainti
Räihäntie 8 B, 67300 Kokkola
Kaupunginosa
Halkokari
Kohdenumero
20353426
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
116,5 m²
Tontin pinta-ala
1 191 m²
Kokonaispinta-ala
133,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
5h,k,s,at
Huoneita
5
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ulostyönnetty.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, wc-istuin, suihku, peili. Varustus: peilikaappi.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Talon huoltomaalaus 2016 Aita maalattu 2025

Velaton hinta
235 000 €
Myyntihinta
235 000 €
Neliöhinta
2 017,17 € / m²
Lunastuspykälä
Lunastusoikeus osakkailla

Vastikkeet

Hoitovastike
75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Varainsiirtovero 1,5% velattomasta kauppahinnasta. Vesi ja sähkö kulutuksen mukaan.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kokkolan Räihä 8
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
1990
Huoneistojen lukumäärä
2
Kerroksia
2
Tontin koko
1 191 m²

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 2.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Kodinhoitohuoneessa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu, tapetti. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: kaakeli, maalattu, tapetti. Olohuoneessa: maalattu, tapetti. Makuuhuoneessa: maalattu, tapetti. Saunassa: puu. Kodinhoitohuoneessa: maalattu, tapetti.