186 000 €62,5 m²

Meriharakantie 1 A, Meritulli, Kokkola3h,kt,s

Velaton hinta
186 000 €
Hoitovastike
262,50 € / kk
Asuinpinta-ala
62,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Meritulli
Kaupunki
Kokkola

Laadukasta asumista!

Tervetuloa tutustumaan upeaan rivitalokolmioon Meriharakantie 1:ssä, Kokkolassa! Tämä viehättävä koti tarjoaa täydellisen kokonaisuuden moderniin ja mukavaan asumiseen suositulla asuinalueella, aivan merenrannan läheisyydessä.

Kaksi tilavaa makuuhuonetta tarjoavat rauhalliset puitteet lepoon ja rentoutumiseen, joista toinen on varustettu käytännöllisellä vaatehuoneella. Erillinen wc lisää arjen käytännöllisyyttä, ja viihtyisä kylpyhuone sekä saunaosasto luovat täydelliset puitteet rentoutumiselle. Lisäksi tilaa löytyy myös kodinhoidolle, joka tekee arjen askareista vaivattomia ja tehokkaita. Ihana suojaisa atriumpiha kutsuu viettämään aikaa ulkona, tarjoten yksityisyyttä ja rauhaa. Se on täydellinen paikka nauttia auringosta ja ulkoilmasta tai järjestää mukavia hetkiä perheen ja ystävien kanssa.

Tule ja ihastu tähän unelmiesi kotiin, joka yhdistää modernit mukavuudet ja luonnonläheisyyden, asunto on heti vapaa.

Ota yhteyttä ja varaa esittelyaika, jotta voit itse kokea tämän kodin ainutlaatuisen tunnelman ja mahdollisuudet.

Tässä rivitalokolmiossa kaikki on valmiina toivottamaan sinut tervetulleeksi!

Perustiedot

Sijainti
Meriharakantie 1 A, 67200 Kokkola
Kaupunginosa
Meritulli
Kohdenumero
615068
Kerroksia
2
Kerroksen lisätiedot
Alin kerros
Asuinpinta-ala
62,5 m²
Tontin pinta-ala
4 440 m²
Kokonaispinta-ala
62,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h,kt,s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, erillisuuni, induktioliesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet. -
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc 2 wc, suihku, suihkuseinä, peilit, peilikaappi, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet. -
Säilytystilat
Vaatehuone, ulkovarasto
Näkymät
Läpitalon huoneisto
Tulevat remontit
Suunnitellut: Ilmanvaihtokanavien nuohous arvioitu ajankohta 2026. Palovaroittimien uusiminen arvioitu ajankohta 2026.
Tehdyt remontit
2021 Piha-alueen kunnostustyöt.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Ruokakauppa S-market 1,5 km. Sale 1,6 km.
Sairaala ja terveysasema 1,8 km.
Kirjasto 2,9 km. Koulut: Hollihaan koulu 1,5 km. Päiväkoti: Pikiruukin Päiväkoti 650 m.

Velaton hinta
186 000 €
Myyntihinta
81 572,99 €
Neliöhinta
2 976 € / m²
Velkaosuus
104 427,01 €

Vastikkeet

Hoitovastike
262,50 € / kk
Pääomavastike
781,25 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 043,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Autopaikka 5,00 €/kk, tietoliikenneyhteysmaksu 3,70 €/kk. Vesimaksun peruste: Ennakko 15€/kk, tasaus kulutuksen mukaan (kylmä 4,05 €/m³ ja lämmin 9,35 €/m³). Autopaikka nro 7 myydään erillisinä osakkeina vh 4000€ , hoitovastike 5 €/kk. Ostaja vastaa varainsiirtoverosta, omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista ja osakekirjan sähköistämisestä.

Rakennusvuosi
2016
Huoneistojen lukumäärä
20
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2016
Kerroksia
2
Tontin koko
4 440 m²
Kunnan numero
272

Yhteiset tilat
Kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, pyöräkatos, huoneistokohtaiset varastot
Pintamateriaalit
Keittiö: lautaparketti, maali.. Olohuone: lautaparketti, maali.. Makuuhuone 1: lautaparketti, maali.. Makuuhuone 2: lautaparketti, maali.. Sauna: laatta, paneli. Kylpyhuone: laatta, laatta. Eteinen: laatta, maali. Wc: laatta, laatta.