65 000 €63 m²

Käärmekatu 5 A, Matomäki, Kokemäkimh+oh+k+wc+kph+s+terassi+ lisähuone autotallista

Velaton hinta
65 000 €
Hoitovastike
157,50 € / kk
Asuinpinta-ala
63 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1984
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Matomäki
Kaupunki
Kokemäki

Viihtyisä paritalokoti rauhallisessa Matomäessä

Etsitkö muuttovalmista, kivaa kotia rauhalliselta alueelta? Tämä Kokemäen Matomäessä sijaitseva paritalo tarjoaa toimivaa arkea ja viihtyisää asumista yhdessä tasossa.

Asunnon alkuperäinen 60 m² on saanut kaivattua lisätilaa, kun autotallista on rakennettu noin 20 m² valoisa lisähuone – täydellinen tila toiseksi makuuhuoneeksi, työtilaksi, harrastehuoneeksi tai vierashuoneeksi. Koko asunto on remontoitu kattavasti vuonna 2010 saunaa lukuun ottamatta, ja kokonaisuus on pidetty siistinä ja ajanmukaisena. Lämmityksestä huolehtii sähkö, jota tukevat tunnelmallinen takka sekä energiatehokas ilmalämpöpumppu. Takapihalla avautuu aurinkoinen piha-alue, jossa on mukava nauttia kesäpäivistä omassa rauhassa. Pihasta löytyvät myös varasto sekä erillinen puuvarasto.

Sijainti rauhallisella kadulla tekee tästä kodista ihanteellisen niin pariskunnalle kuin pienelle perheelle, joka arvostaa helppoa asumista ja valmiiksi hyvin hoidettua kokonaisuutta.

Tervetuloa ihastumaan – tässä kodissa on lämmin tunnelma ja toimivat neliöt kohdallaan.

Soita niin mennään katsomaan.

Riina Kuusijoensuu P. 041 462 5535

Perustiedot

Sijainti
Käärmekatu 5 A, 32800 Kokemäki
Kaupunginosa
Matomäki
Kohdenumero
80497193
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
63 m²
Tontin pinta-ala
926,3 m²
Kokonaispinta-ala
81 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
mh+oh+k+wc+kph+s+terassi+ lisähuone autotallista
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
01.09.2026.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi ja astianpesukone. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku ja lattialämmitys. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, pesukoneliitäntä, peili, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto ja puuvarasto takapihalla
Tehdyt remontit
2018 räystäslautojen kunnostusta ja paikkamaalauksia 2019 kattosaneeraus 2020 ulko-ovien vaihto 2023 Ilmastointikanavien saneeraus, yläpohjan lisäeritys 300mm ekovilla

Velaton hinta
65 000 €
Myyntihinta
58 793,82 €
Neliöhinta
1 031,75 € / m²
Velkaosuus
6 206,18 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
157,50 € / kk
Pääomavastike
95,80 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
253,30 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Vesi kulutuksen mukaan, ennakkolasku kolmen kuukauden välein, tasauslasku kerran vuodessa.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Tuparivi
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 0 €.
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
1984
Huoneistojen lukumäärä
6
Kerroksia
1
Tontin koko
926,3 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Lännen Kiinteistöympyrä, Pasi Aaltonen, pasi.aaltonen@kiinteistoympyra.fi, 044 729 4968
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Sähkö, Puu, Ilmalämpöpumppu
Lisätietoja lämmityksestä
Kohteessa on sähkölämmitys. Lisäksi lämmitysjärjestelmät: Puu, Ilmalämpöpumppu

Ominaisuudet
Kohde myydään kalustettuna: Ei. Muuta kauppaan kuuluvaa: Polttopuut

Tekniset tiedot

Vesi ja jätevesi
Vesijohto: Kunnallisvesi.
Viemäröinti
Kunnallinen viemäriverkosto.