372 000 €106 m²

Osmussaarenkaari 15 B, Kolsari, Kirkkonummi5h, avok, kph, sauna, khh, vh, var, terassi

Velaton hinta
372 000 €
Hoitovastike
477 € / kk
Asuinpinta-ala
106 m²
Huoneita
5
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2021
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kolsari
Kaupunki
Kirkkonummi

Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään ja hyvin suunniteltuun rivitalon päätyasuntoon Kirkkonummen Kolsarissa! Kahteen kerrokseen jakautuva koti tarjoaa erinomaiset puitteet isommallekin perheelle, yhdistäen käytännöllisyyden ja kodikkuuden. Avara olohuone tulvii luonnonvaloa, ja sieltä on suora käynti omalle takapihalle sekä terassille, jotka tarjoavat mainiot puitteet niin rentoutumiseen kuin yhdessäoloon ulkoilmassa. Asunnon selkeä ja toimiva pohjaratkaisu tukee sujuvaa arkea ja mahdollistaa monipuoliset sisustusratkaisut.

Tonttiosuus on jo lunastettu, mikä tuo asumiskustannuksiin vakautta ja pitkäjänteisyyttä. Lämmityksestä huolehtii miellyttävä ja energiatehokas kaukolämpö, joka varmistaa asumismukavuuden kaikkina vuodenaikoina. Asunnolle kuuluu tolpallinen autopaikka.

Sijainti Kolsarissa tarjoaa rauhallisen ja luonnonläheisen asuinympäristön, jossa pientalovaltaisuus ja vehreys luovat viihtyisän tunnelman. Alueelta on hyvät ulkoilumahdollisuudet, kuten valaistut kuntoportaat Jerikonmäellä ja laajat metsäpolut lenkkeilyyn tai hiihtoon. Kirkkonummen keskustan monipuoliset palvelut ovat vain noin kahden kilometrin päässä, ja liikenneyhteydet pääkaupunkiseudulle ovat sujuvat sekä omalla autolla että julkisilla – esimerkiksi juna-asemalle pääsee kävellen reilussa 20 minuutissa.

Yhtiöjärjestyksen mukaan 5H+KT+S

TIEDUSTELUT JA YKSITYISESITTELYVARAUKSET: Lauri Kuusela, myyntijohtaja, LKV, LVV / 040 511 7101 tai lauri.kuusela@roof.fi

OTATHAN YHTEYTTÄ JA VARAAT OMAN ESITTELYAJAN! I can provide services also in English.

Get a roof. www.roof.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Kolsari
Kohdenumero
80506054
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
106 m²
Tontin pinta-ala
6 752 m²
Kokonaispinta-ala
110,1 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Asunnon pinta-ala 106m2 ja varaston 4,1m2.
Huoneiston kokoonpano
5h, avok, kph, sauna, khh, vh, var, terassi
Huoneita
5
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
VARUSTUS: Induktioliesi, jääkaappi, pakastin, liesituuletin, kaapistot, astianpesukone, kiertoilmauuni.
SEINÄT: Maali
LATTIA: Laminaatti
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Alakerran kylpyhuone
VARUSTUS: Wc-istuin, suihku, allaskaappi, peili.
SEINÄT: Laatta
LATTIA: Laatta

Yläkerran kylpyhuone
VARUSTUS: Suihku, suihkuseinä, wc-istuin, allaskaappi, peili.
SEINÄT: Laatta
LATTIA: Laatta.
Tulevat remontit
2027: Sähkö/hybridiautojen latauskartoitus 2027: Salaojien huuhtelu ja kuvaus 2028: Viemärien tarkastus 2030: 10-vuotis tarkastus
Tehdyt remontit
2025: Lisäparkkipaikkojen rakentaminen 2025: IV-kanavien nuohous 2025: Roska-astioiden viereisen rinteen tukimuurin rakentaminen 2024: Jakotukkien eristäminen varastoissa
Palvelut
Prisma Kirkkonummi n. 2,5 km.
K-Citymarket Kirkkonummi n. 2,5 km.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Kirkkonummi

Hinta

Velaton hinta
372 000 €
Myyntihinta
372 000 €
Neliöhinta
3 509,43 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
477 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
477 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 31,5 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Mediavastike 6€/kk Autopaikkavuokrat 10 €/kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kirkkonummen Osmussaarenkaari
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 3 682 146 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2021
Huoneistojen lukumäärä
18
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2021
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Puu ja betoni
Kattotyyppi
Pelti
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 29.04.2019
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
6 752 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kirkkonummen Huolto Oy, Aarno Kurkela, 09 221 9090
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Linja-autopysäkki n. 650 m. Rautatieasema n. 2,2 km.
Siirry talosivulle
Tontin kuvaus
Vuokra, vuokranantaja Korkia Tonttirahasto, pinta-ala 6752m². Vuosivuokra 14398,32€. Myytävän asunnon osalta tonttiosuus on lunastettu.
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Väestönsuoja ja kaapeli-tv
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
VARUSTUS: Kaapistot SEINÄT: Maali LATTIA: Laminaatti
Olohuoneen varusteet
SEINÄT: Maali LATTIA: Laminaatti