Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

690 000 €200 m²

Syvärinteentie 2, Syväjärvi, Kirkkonummi6h +k + 3 kph + 2 aulaa + lasiveranta + parveke + kellaritiloja + rantasauna

Velaton hinta
690 000 €
Asuinpinta-ala
200 m²
Huoneita
6
Kerroksia
3
Rakennusvuosi
1910
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunginosa
Syväjärvi
Kaupunki
Kirkkonummi

Hirsitalo järven rannalla keskeisellä sijainnilla

Ihana hirsitalo aivan järven rannalla, kauniissa niemessä eli yksityistä rantaviivaa on pitkälti. Täällä on omaa rauhaa vaikka palvelut ovat lähellä ja kulkuyhteydet erinomaiset niin omalla autolla, polkupyöräillen kuin julkisillakin. Tämä on ainutlaatuinen mahdollisuus hankkia ihana koti tai vaikka vapaa-ajan asunto rentoutumiseen.

Talossa on kolme kerrosta - ja järvinäköalat joka huoneesta. Maalämpö takaa asumismukavuuden ja edulliset lämmityskulut.

Olohuoneessa on tummat vanhat hirsiseinät ja oman tontin puista käsityönä tehty parkettilattia ja avotakka. Keittiössä on kaunis puuliesi, ruokasaliin mahtuu erittäin pitkä pöytä ruutuikkunoista avautuvien järvimaisemien ääreen. Keittiössä ja ruokasalissa on laattalattia ja lattialämmitys. Talossa on useita makuuhuoneita, joista suurimmassa on oma kylpyhuone. Kellarikerrokseen on mahdollista saada lisää asuintilaa - josta myös järvimaisemat. Lisäksi talossa on muunneltavia oleskelutiloja sisällä ja ulkona erilaisia terassi-, parveke- ja lasikuistitiloja joissa on miellyttävää asua, tehdä vaikka etätöitä omassa rauhassa ja viihdyttää vieraita.

Talo kaipaa määräajoin huolenpitoa - ulkomaalauksen voi neuvotella haluamallaan värillä kauppaan kuuluvaksi, mutta perusteiltaan tämä jykevä talo on hyväkuntoinen.

Puolen hehtaarin oma tontti josta voi muokata mieleisensä paratiisin, pitkä oma rantaviiva, ei suoraa näköyhteyttä naapureihin. Suojaisa sijainti on koettava paikan päällä.

6h + k + 2 kph + wc + parveke + lasiveranta sekä ihania katettuja terasseja sekä pieni rantasauna

Talo on yhden asunnon asunto-osakeyhtiö, näin ollen varainsiirtovero on vain 1,5%.

Talo on asuttu, näytöt vain sopimuksen mukaan - sijainti on yksityinen ja omatoiminen tutustuminen edes ulkopuolelta ei ole mahdollista! Soita 0440929922 tai lähetä yhteydenottopyyntö.

Perustiedot

Kaupunginosa
Syväjärvi
Kohdenumero
24483467
Kerroksien lukumäärä
3
Asuinpinta-ala
200 m²
Kokonaispinta-ala
338 m²
Huoneiston kokoonpano
6h +k + 3 kph + 2 aulaa + lasiveranta + parveke + kellaritiloja + rantasauna
Huoneita
6

Velaton hinta
690 000 €
Neliöhinta
3 450 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
/ kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Rakennusvuosi
1910
Kerroksia
3