165 000 €79,5 m²

Veturitallintie 4 A, Finnsbacka, Kirkkonummi3h+k

Velaton hinta
165 000 €
Hoitovastike
307,80 € / kk
Asuinpinta-ala
79,5 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1980
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Finnsbacka
Kaupunki
Kirkkonummi

Todella siistikuntoinen kolmio Kirkkonummen keskustan läheisyydestä.

Yhtiössä ollaan tehty merkittävät saneeraukset, joka erottaa sen edukseen monista ikäisistään. Maalämpöön ollaan siirrytty 2021 ja samassa yhteydessä asennettu aurinkopaneelit. Putkiremontti yhtiössä on valmistunut 2022.

Huoneiston remontit ollaan tehty laadukkailla materiaaleilla ja keittiöön mahtuu iso ruokapöytä. Tilavat makuuhuoneet ja vaatehuone. Lasitettu parveke. Juna-asema on kävelymatkan päässä.

Varaa oma esittelyaikasi.

Yhteydenotot 0451381874 tai juho.eskela@remax.fi

--

A really neat and tidy apartment near the center of Kirkkonummi.

The company has undergone significant renovations, which sets it apart from many of its peers. Geothermal heating was switched to in 2021 and solar panels were installed at the same time. The pipe renovation in the company was completed in 2022.

The apartment has been renovated with high-quality materials and the kitchen can accommodate a large dining table. Spacious bedrooms and a walk-in closet. The train station is within walking distance.

Book your own viewing appointment.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Finnsbacka
Kohdenumero
80505829
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
79,5 m²
Tontin pinta-ala
2 229,5 m²
Kokonaispinta-ala
79,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+k
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Tulevat remontit
2026 VSS -tilojen tiiveyskoe 2026 Piha-alueiden kunnostus 2026 Kellarinkaytavien maalaus 2027 Märkatilojen kuntoarvio 2029 Sähköjärjestelmien kuntokartoitus
Tehdyt remontit
2025 Palovaroittimien asennus jokaiseen huoneistoon 2025 Julkisivusaumojen kunnon tarkistus ja uusiminen tarvittaessa 2025 Parkkialueen kunnostus 2024 IV-nuohous, puuttuvat huoneistot 2024 Autopaikkojen lammitystolppien uusiminen latauksen mahdollistaviksi 2023 Autopaikkojen latauskapasiteetin kartoitus 2022 Aurinkopaneelien asennus 2022 C-talon sähköpääkeskuksen lattian korjaus 2022 IV -nuohous ja saatö 2021 Käyttövesiputkiston uusiminen ja viemäriputkien sukitus 2021 Lämmitysverkoston tasapainotus 2021 Maalampöön siirtyminen 2021 Salaojien uusiminen
Tietoliikennepalvelut
Elisa, 25M

Hinta

Velaton hinta
165 000 €
Myyntihinta
165 000 €
Neliöhinta
2 075,47 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
307,80 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
307,80 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
13,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
24 € / hlö / kk
Autopaikan kustannukset
6 € / kk

Rakennusvuosi
1980
Huoneistojen lukumäärä
37
Kerroksia
3
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
2 229,5 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kirkkonummen Huolto Oy, Jari Ojanperä, 092219090