239 000 €65 m²

Lustbackantie 4, Överby, Kirkkonummi2h, keittiö ja saunarakennus

Velaton hinta
239 000 €
Asuinpinta-ala
65 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1930
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunginosa
Överby
Kaupunki
Kirkkonummi

Kirkkonummen Lindalissa tarjolla harvinainen mahdollisuus yhdistää erinomainen sijainti ja merkittävä kehityspotentiaali.

Tämä 2565 m²:n oma tontti sijaitsee rauhallisella ja arvostetulla alueella, vain muutaman kilometrin päässä Kirkkonummen keskustan monipuolisista palveluista sekä juna-asemasta. Arki toimii sujuvasti, mutta kotiympäristö tarjoaa silti omaa rauhaa, vehreyttä ja tilaa hengittää.

Pihapiiri on suojaisa ja viihtyisä, ja sen mittakaava antaa mahdollisuuksia moneen. Rakennusoikeutta on 300 m², joten tontti tarjoaa selkeän potentiaalin kehittää kokonaisuutta merkittävästi, joko laajentamalla nykyistä tai suunnittelemalla täysin uutta.

Päärakennus on alun perin vuodelta 1902 ja laajennettu 1930-luvulla. Kokonaisuuteen kuuluu myös erillinen saunarakennus, jota on päivitetty viime vuosina. Kohde vaatii laajoja korjauksia, mutta juuri siinä piilee sen mahdollisuus: lopputulos ei ole kompromissi, vaan täysin omien valintojen mukainen.

Tämä kokonaisuus sopii sinulle, joka etsit ennen kaikkea hyvää sijaintia ja näet arvon siinä, mitä tontti ja ympäristö mahdollistavat nyt ja tulevaisuudessa.

Kohteessa tehty kuntotarkastus 27.8.2025. Pyydä raportti välittäjältä.

Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi. Tervetuloa ihastumaan naapurustoon!

Perustiedot

Kaupunginosa
Överby
Kohdenumero
1412634
Kerroksien lukumäärä
1
Asuinpinta-ala
65 m²
Tontin pinta-ala
2 565 m²
Huoneiston kokoonpano
2h, keittiö ja saunarakennus
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Kunnon lisätiedot
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Sop.mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, keraaminen liesi, kaapistot, liesituuletin, astianpesukoneliitäntä, astianpesukone
Kylpyhuoneen varusteet
Päärakennus: erillinen wc. Erillinen saunarakennus: kph, wc, sauna.
Säilytystilat
Kaapistot, ulkovarasto
Tehdyt remontit
Päärakennukseen on uusittu keittiö, pinnat sekä vesijohdot v. 2017-2018.
Palvelut
Porkkalan lukio (etäisyys n. 3.5 km), Jokirinteen oppimiskeskus (etäisyys n. 3.9 km), Winnelska skolan (etäisyys n. 4.1 km), Gesterbyn koulu (etäisyys n. 4.3 km), Lindalin päiväkoti (etäisyys n. 1.8 km), Neidonkallion päiväkoti (etäisyys n. 2.7 km), K- Citymarket (etäisyys n. 3.3 km), Prisma (etäisyys n. 4.5 km), Sale (etäisyys n. 2.3 km), Terveysasema (etäisyys n. 3.6 km), Kirkkonummen keskustan kattavat palvelut 2-3 km (etäisyys n. 3 km)
Tiedustelut
Jorma Lehtikangas 0504305633

Hinta

Velaton hinta
239 000 €
Myyntihinta
239 000 €
Neliöhinta
3 676,92 € / m²
Lainalaskuri

Muut maksut

Lämmityskustannukset
Kulutuksen mukaan
Keskimääräinen sähkönkulutus
Kulutuksen mukaan
Kiinteistövero
1268 €/v

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Rakennusvuosi
1930
Rakennusvuoden lisätiedot
1930, käyttöönottovuosi: 1902
Kerroksia
1
Tontin koko
2 565 m²
Kaavatilanne
asemakaava
Liikenneyhteydet
Juna-asema (etäisyys n. 2.8 km), Linja-autoasema (etäisyys n. 2.9 km)
Rakennusoikeus
Kiinteistö kuuluu "Ravals, rakennuskaavan muutos ja laajennus" asemakaavaan, ja sijoittuu AO-2 kaavamerkinnän alueelle. Kaavamääräyksissä lukee: "Erillispientalojen korttelialue. Raken
Lämmitys
Sähkö
Lisätietoja lämmityksestä
Suora sähkölämmitys, jonka uusimisen yhteydessä vaihtaminen moderniin vaihtoehtoon olemassa.
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Ominaisuudet
Kiinteät valaisimet, verhotangot, pihavarusteet, istutukset

Tekniset tiedot

Puhtaanapito
63 €/kerta (sis. seka- ja biojäte) HSY
Vesi ja jätevesi
Noin 800 €/v
Viemäröinti
Kunnan
Käyttövesi
Kunnan
Lainalaskuri