168 000 €58,5 m²

Hirvitie 12, Heikkilä, Kirkkonummi2h+kt+rt+kph+var

Velaton hinta
168 000 €
Hoitovastike
319,24 € / kk
Asuinpinta-ala
58,5 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1984
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Heikkilä
Kaupunki
Kirkkonummi

Hieno täysin remontoitu rivitalokaksio

Tämä valoisa ja hiljattain remontoitu koti tarjoaa erinomaisen mahdollisuuden nauttia modernista asumisesta. Suuret ikkunat tuovat runsaasti luonnonvaloa sisään, luoden avaran ja raikkaan tunnelman. Kodin viimeistelyt ovat huolella valittuja ja laadukkaita, mikä tekee siitä erityisen houkuttelevan.

Sijainti on myös erinomainen, sillä alueella on hyvät palvelut ja kulkuyhteydet. Läheltä löytyvät niin kaupat, koulut kuin ulkoilualueetkin, joten arki sujuu vaivattomasti. Tämä koti sopii erinomaisesti niin perheille kuin pariskunnille, jotka arvostavat mukavuutta ja tyylikkyyttä.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän upeaan kotiin!

Lisätiedot ja esittelyt: Petri Paju, petri.paju@nordlkv.fi, 044 246 1270

Perustiedot

Sijainti
Hirvitie 12, 02400 Kirkkonummi
Kaupunginosa
Heikkilä
Kohdenumero
80497586
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
58,5 m²
Tontin pinta-ala
3 494 m²
Kokonaispinta-ala
58,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+rt+kph+var
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Remontoitu kokonaan lattiasta kattoon v. 2023 aikana.
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin (Rosteri). Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, suihkuseinä, peilikaappi, lattialämmitys, pesuallas, pesukoneliitäntä, pesukone, allaskaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto
Näkymät
Vehreät
Tulevat remontit
2026 Julkisivun puuosien maalaus 2026 LVV-kuntotutkimus 2026 Linjaventtiilienuusiminen 2026 Vakiopaineventtiilin asennus 2026 Ikkunoiden huoltokunnostus ulkopuolelta 2026 Ikkunoiden kuntoarviointi, uusiminen tarvittaessa ja puuosien maalaaminen 2027 Viherrakenteiden karsiminen 2027 Tiiliverhouksen puhdistus 2028 Lukitusjärjestelmän uusiminen 2028 Saunaosaston saneeraus 2028 Valaisimien uusiminen kiinteistön tiloissa 2028 Varasto-ovien huoltomaalaus 2028 Varastojen kattojen maalaaminen tarvittaessa 2028 Vikavirtasuojapistorasioiden asentaminen 2028 Rivitalon ja omakotitaloalueen välisen aidan uusiminen/korjaaminen 2028 Vesikaton maalaus 2029 Autolämmitysjärjestelmän uusiminen ja sähköautojen latauspaikkojen varauksien asentaminen 2029 Yhteisen piha-alueen kunnostus 2029 Salaojajärjestelmän tarkastus 2029 Sähköturvallisuustarkastus ja puutteiden korjaaminen kaikissa asunnoissa 2030 Ulkovalaisimien uusiminen 2030 Kiinteistön kuntoarvion ja PTS:n päiviäminen 2030 Märkätilojen tarkastus 2030 Poistoilmakoneen uusiminen tarvittaessa 2031 Koneellisen ilmanvaihdon puhdistus 2034 Ikkunoiden uusiminen 2034 Tonttivesijohdon uusiminen
Tehdyt remontit
2025 A talon alakerran käyttövesi putkien uusiminen 2025 Korvausilmaventtiilien asennus asuntoihin 2025 Palovaroittimet 2025 Öljysäiliön poisto 2024 Yhteisen tilojen ulko-ovien uusiminen 2023 Lämminveden pumpun vaihto 2023 Maalämpöpumppu vuosihuollettu 2022 Asuntojen väliaitojen uusiminen 2022 Huoneistojen M, K, H, J, F ja | kylpyhuoneiden saneeraus ja valvonta 2021 A-D-huoneistojen kylpyhuoneiden saneeraus ja valvonta 2021 Ilmastointikanavien nuohous ja ilmamäärien säätö 2021 Sähköturvallisuustarkastus 2019 Asfalttipaikkaukset 2019 Kylpyhuoneiden kartoitus 2018 Hirvitie 12 E ja 12 G:n kylpyhuoneet vesivahinkokorjattu 2018 Katot huoltokunnostettu 2017 Katot tarkastettu 2017 Maalämmön kompressori uusittu 2016 Hirvitie 12 L huoneiston kylpyhuone remontoitu ja käyttövesiputket uusittu 2016 Loput varastot pintalaudoitettu 2016 Pihaan rakennettu jätekatos uudelle paikalla 2015 4/7 varastojen pintalaudoituksista uusittu 2015 Maalämpöpumppu vuosihuollettu 2014 Antenni uusittu HD-Kelpoiseksi 2013 Ilmanvaihtokanavien nuohous 2013 Lämmitysjärjestelmän tasapainotus ja patteriventtiilien uusiminen 2013 Ulkovalaistuksen: numerovalaistus, pihavalaistus ja saunan kiukaan uusiminen 2011 Lämmitysputkien uusiminen talojen välistä 2010 Lumiesteiden korjaaminen ja kourujen ohjurilistojen asentaminen 2010 Maalämpöön siirtyminen ja sähkökeskuksen sekä syöttökaapelin uusiminen 2008 Kattoturvatuotteiden asennus 2008 Vesikattojen pesu ja maalaus 2007 Varastonovien uusiminen 2003 Asuntojen ulko- ja takapihan ovien sekä lukituksen uusiminen
Kiinteistötunnus
257-437-1-96
Postitoimipaikka
Kirkkonummi

Hinta

Velaton hinta
168 000 €
Myyntihinta
158 956,30 €
Neliöhinta
2 871,79 € / m²
Velkaosuus
9 043,70 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
319,24 € / kk
Pääomavastike
123,53 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
442,77 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
5,00 € kertamaksu
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 23 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Autopaikan kustannukset
8 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Hirvihaukka
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 267 350,34 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1984
Huoneistojen lukumäärä
13
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1984
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: C2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 27.05.2033
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Antenni
Tontin koko
3 494 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kirkkonummen Huolto Oy, Pia Moisio, info@kirkkonummenhuolto.fi, 09-2219090
Kaavoitustiedot
Kirkkonummen kunta
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä
Kuntotutkimus
Kuntotutkimus tehty: 14.04.2025