129 000 €28,5 m²

Framnäsintie 3, Masala, Kirkkonummi1h + avok + p + parvi

Velaton hinta
129 000 €
Hoitovastike
154 € / kk
Asuinpinta-ala
28,5 m²
Huoneita
1
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Masala
Kaupunki
Kirkkonummi

Ylimmän kerroksen loft-tyylinen asunto!

Ylimmän kerroksen moderni ja valoisa koti tarjoaa poikkeuksellista tilantuntua korkean huonekorkeuden ja parviratkaisun ansiosta. Suuret ikkunapinnat ja lasitettu parveke lisäävät sekä luonnonvaloa että asumismukavuutta. Selkeä pohjaratkaisu ja harmoninen, vaalea sisustus luovat viihtyisän kokonaisuuden, jossa jokainen neliö on hyödynnetty toimivasti.

Paljon hyviä ominaisuuksia: * Ylin kerros * Korkeat ikkunat ja hulppea noin 4 m huonekorkeus * Mahdollisuus ostaa autopaikka tai sähkölatauspaikka erillisenä osakesarjana * Tilava parvi (n. 6,5 m²) * Lasitettu parveke * Moderni avokeittiö integroidulla astianpesukoneella ja kylmälaitteella * Vaalea ja ajaton sisustus sekä laadukkaat materiaalit, parkettilattia * Kylpyhuoneessa tilavaraus pesutornille sekä rakennusaikaisena tasonkorotuksena mm. sadesuihku * Moderni vesikiertoinen lattialämmitys: ei seinäpattereita * Vuonna 2022 valmistunut talo – huoletonta asumista!

Huom. Jos yhtiölainaosuuden maksaa pois kaupanteossa, kuukausittainen vastike vain 154 euroa. Vaihtoehtoisesti mahdollisuus kauppaan pienemmällä pääomalla ja pääomavastiketta maksamalla.

Kokonaisuus sopii erinomaisesti niin omaksi kodiksi kuin sijoitukseen. Asunto tarjoaa modernia asumismukavuutta sekä avaraa loft-henkistä tunnelmaa.

Helppoa sisäänmuuttoa etsivälle tässä huoneistossa mahdollisuus neuvotella myös kalusteiden ja valaisimien kaupasta.

Ota yhteyttä!

Perustiedot

Kaupunginosa
Masala
Kohdenumero
24396904
Kerros
4 / 4
Asuinpinta-ala
28,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Virallinen pinta-ala 22 m2, jonka mukaisesti myös maksut määräytyvät. Lisäksi 6,5 m2 parvi, jonka tilakorkeus n. 1,5 m (alle 1,6 m korkeita tiloja ei virallisesti lueta huoneistoneliöihin).
Huoneiston kokoonpano
1h + avok + p + parvi
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiö
Avokeittiö
Keittiön varusteet
Integroidut laitteet (rakennusaikainen tasonkorotus), varusteina uuni, liesitaso, liesituuletin, jääkaappi, astianpesukone ja kaapistot. Tilavaraus mikroaaltouunille.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke, (huom. kuvissa vielä lasittamaton, mutta on lasitettu)
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuoneessa sadesuihku, suihkuseinä, valopeili, käsienpesuallas, allaskaappi, wc-istuin, bidee-suihku, tilavaraus pesutornille. Pesukone on mahdollista sopia osaksi kauppaa.
Säilytystilat
Kaapistotilaa ja yhtiössä huoneistokohtainen varastokomero
Ominaisuudet
Valoisa, Korkeat huoneet, Sälekaihtimet, Korkeat ikkunat
Ikkunoiden suunta
Ikkunasuunta länsi/luode
Näkymät
Ylimmän kerroksen näkymä
Tulevat remontit
Tavanomaista huolto- ja ylläpitotoimintaa. 2027 Poistoilmakanaviston puhdistus
Tehdyt remontit
2022 Yhtiö valmistunut 2024 Rakennuttajan vuositarkastuskorjaukset
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Masalan alueella monipuoliset ja kehittyvät palvelut, rakenteilla mm. Nissnikun monitoimijatalo. Masalaan alueena voi tutustua myös asukasyhdistyksen sivuilla: https://www.masalanasukasyhdistys.fi/
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään

Velaton hinta
129 000 €
Myyntihinta
41 000 €
Neliöhinta
4 526,32 € / m²
Velkaosuus
88 000 €

Vastikkeet

Hoitovastike
154 € / kk
Pääomavastike
681,63 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
835,63 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
28 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko henkilöä kohden, tasaus toteutuneen kulutuksen mukaan

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kirkkonummen Vaahtera
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
35
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Kerroksia
4
Energialuokka
B2018
Kaavoitustiedot
Kirkkonummen kaupunki p. (09) 29671
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Hyvät liikenneyhteydet (juna, linja-autot) sekä sujuvat tieyhteydet autoillen.

Pysäköintitilan kuvaus
Pistokkeellisia autopaikkoja, mahdollisuus ostaa erillisenä osakesarjana tavallinen autopaikka tai autopaikka sähköauton latausmahdollisuudella.
Yhteiset tilat
Tekniset tilat, väestönsuoja, irtaimistovarastot, lastenvaunuvarasto, urheiluvälinevarasto
Pintamateriaalit
Parketti
Muut materiaalit
Seinäpinnat maalattu