37 461 €95,5 m²

Vasamakatu 5-7, Kaleva, Kerava4H+K+S

Velaton hinta
37 461 €
Asuinpinta-ala
95,5 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
2001
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kaleva
Kaupunki
Kerava

Tämän siistin ja valoisan perheasunnon tilat ovat kahdessa kerroksessa. Aivan kuin rivitaloasunto pienkerrostalon yhteydessä omalla sisäänkäynnillä ja pienellä pihalla! Asuintiloissa on lämmin puunsävyinen laminaattilattia ja yläkerran kylpyhuoneessa on kovapinnoitteinen epoksilattia. Keittiön varusteisiin ei kuulu astianpesukonetta mutta tilavaraus ja liitäntä löytyy. Hyvät säilytystilat ja polkupyörille on myös oma varasto. Autopaikkakin on saatavilla. Katso lisätiedot ja asunnon hakuohjeet sivuillamme: www.asuntosaatio.fi

Pienkerrostalokohde viihtyisällä ja rauhallisella Kalevan alueella, parin kilometrin etäisyydellä Keravan keskustasta. Tästä yhtiöstä löytyy asuntoja kaksioista rivitalonomaisiin neliöihin. Asuntoa kohden on saatavilla ainakin yksi autopaikka. Talossa ei ole hissiä.

Koulut ja päiväkodit sekä Keravan Urheilupuisto ovat lähellä.

ASUMISOIKEUSKOTI ON KOHTUUHINTAINEN JA TURVALLINEN Asumisoikeusasunto on pysyvä ja kohtuuhintainen koti ilman suurta asuntolainaa. Maksat asumisoikeusmaksun ja kuukausittain käyttövastiketta. Voit asua niin pitkään kuin haluat, ja pois muuttaessasi saat asumisoikeusmaksun takaisin rakennuskustannusindeksillä tarkistettuna. Tutustu asuntoihimme ja jätä hakemus: asuntosaatio.fi

Perustiedot

Sijainti
Vasamakatu 5-7, 04230 Kerava
Kaupunginosa
Kaleva
Asuinpinta-ala
95,5 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4
Vapautuu
01.06.2026

Velaton hinta
37 460,50 €
Myyntihinta
37 460,50 €
Neliöhinta
392,26 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 21890,50 €, Indeksikorotus: 15570,00 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 37460,50 €.
Käyttövastike
1 116,58 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Vasamakatu 5-7
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2001
Rakennusvuoden lisätiedot
2001