129 900 €76,5 m²

Tuusulantaival 46, Kilta, Kerava3h+k

Velaton hinta
129 900 €
Hoitovastike
283,05 € / kk
Asuinpinta-ala
76,5 m²
Huoneita
3
Kerros
5 / 6
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kilta
Kaupunki
Kerava

Keravan Killassa sijaitseva tilava kolmio odottaa nyt uusia asukkaitaan. Tämä 76,5 neliön asunto korkealla kerroksessa tarjoaa perheelle rauhallisen ympäristön ja hyvin hoidetun taloyhtiön pihapiirin. Taloyhtiössä on toteutettu merkittäviä uudistuksia, kuten hybridimaalämpöjärjestelmä, uusitut hissit ja hiljattain remontoitu katto, mikä lisää asumismukavuutta ja pitkän tähtäimen turvallisuutta.

Asunto on hinta-laatusuhteeltaan edullinen ja sopii erinomaisesti perheelle, joka arvostaa viihtyisää kotia sekä monipuolisten palveluiden läheisyyttä. Kävelymatkan päässä ovat niin laadukas K-Supermarket, urheilupuisto kuin koulut ja päiväkoditkin, mikä tekee arjesta sujuvaa ja helppoa.

Ota yhteyttä lisätietojen saamiseksi ja varaa oma esittelyaikasi:

Laura Lind 0400 707 532 laura@lindlkv.fi

Perustiedot

Sijainti
Tuusulantaival 46, 04200 Kerava
Kaupunginosa
Kilta
Kohdenumero
33585594
Kerros
5 / 6
Asuinpinta-ala
76,5 m²
Tontin pinta-ala
1 943 m²
Kokonaispinta-ala
76,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+k
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Kunnon lisätiedot
Lattia vaihdettu 2020 lähes koko huoneistoon.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin. Työtaso: laminaattitaso
Tulevat remontit
2025 Vesi- ja viemärijärjestelmän kuntotutkimuksen uusiminen 2025-2026 Julkisivun maalaukset, viimeinen maalataan 2026 vuoden loppuun mennessä 2025-2028 Pihatöitä talkoovoimin 2025-2026 Parvekkeiden saneerauksen suunnittelu 2025-2028 Sähkö- ja tietojärjestelmän huoltokorjauksia
Tehdyt remontit
1992 Julkisivut 1993 Katon uusinta 2001 Kylpyhuoneiden, wc-tilojen ja keittiöt korjattu 2003 Ikkunat uusittu 2006 Talo kytketty tietoliikennekaapeliin 2007 Parvekkeet 2012 Ikkunapuitteitten tiivistyskorjaus 2014 Kerrostaso-ovien uusiminen 2015 Parvekeovien ja parvekeikkunoiden uusiminen 2015 Taajuusmuuntajat huippuimureihin 2015 Ilmanvaihdon tasapainoitus 2015 Lämmönsiirtimen uusiminen 2016 Linjasäätö- ja patteriventtiilien uusiminen 2016 Lämmitysjärjestelmän tasapainoitus 2017 Salaojien huoltokorjaukset 2019 Hissien uusiminen 2019 Maalämpöhybridijärjestelmä 2023 Katto 2025 Kiinteistön kolme julkisivua maalattu. 2025 Saumaukset, Huonokuntoiset elementtisaumaukset on uusittu.
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
K-Supermarket Parila 0,5km

Killan koulu 0,9km
Päiväkoti 0,5km
Terveyskeskus 0,5km
Jäähalli ja urheilupuisto 0,7km
Ruokakauppa: Alepa 750m
K-Market Parila 750m

Velaton hinta
129 900 €
Myyntihinta
121 421,10 €
Neliöhinta
1 698,04 € / m²
Velkaosuus
8 478,90 €

Vastikkeet

Hoitovastike
283,05 € / kk
Pääomavastike
99,45 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
382,50 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
10,00 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Perusmaksu. 22 € / hlö / kk
Autopaikan kustannukset
18 € / kk

Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1974
Kerroksia
6
Energialuokka
D2007
Tontin koko
1 943 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Keravan Talonmiestiimi Oy Pajapellonkuja 4, 04250 Kerava 040 735 4875
Isännöinti
Taloasema Keski-Uusimaa Oy Reijo Hyvärinen reijo.hyvarinen@taloasema.fi Uudenmaantie 7, 04410 Järvenpää
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Tiedustelut Keravan kaupunki p.09-29491
Liikenneyhteydet
Juna 1,5km