159 000 €91,5 m²

Nahkurinkatu 21 B, Kilta, Kerava4h, k, kph, vh, 2wc, lasitettu parveke

Velaton hinta
159 000 €
Hoitovastike
396 € / kk
Asuinpinta-ala
91,5 m²
Huoneita
4
Kerros
4 / 6
Rakennusvuosi
1981
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kilta
Kaupunki
Kerava

Tilava ja siistikuntoinen koti!

Tilava ja siistikuntoinen koti hissitalon neljännessä kerroksessa odottaa uusia asukkaita!

Asunnon suuret makuuhuoneet on sijoitettu toimivasti, ja kahden huoneen yhteydessä on oma wc sekä runsaasti säilytystilaa vaatteille. Huoneet tarjoavat mukavasti tilaa niin arkeen kuin lasten leikeillekin. Päämakuuhuone sijaitsee hieman erillään muista huoneista, mikä tuo lisää rauhaa ja yksityisyyttä. Keittiöön mahtuu helposti suurempikin ruokapöytä, ja siellä on hyvät puitteet ruoanlaittoon vaativammallekin kokille. Säilytys- ja työskentelytilaa löytyy sopivasti. Valoisan olohuoneen yhteydessä on lasitettu parveke, josta avautuvat viihtyisät näkymät puistomaisiin maisemiin ja ympäröivien talojen ylle. Kylpyhuoneessa on lisäksi toinen wc sekä tila pesutornille.

Koulut ja päiväkodit sijaitsevat kätevästi lähellä, ja Keravan keskustan palvelut ovat vain kävelymatkan päässä. Tämä koti on ihanteellinen valinta perheelle, joka arvostaa tilaa ja mukavuutta!

Ota yhteyttä Elena Lednitskaia 040 7062597 tai elena@crape.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Nahkurinkatu 21 B, 04200 Kerava
Kaupunginosa
Kilta
Kohdenumero
80502642
Kerros
4 / 6
Asuinpinta-ala
91,5 m²
Tontin pinta-ala
1 655 m²
Kokonaispinta-ala
91,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
4h, k, kph, vh, 2wc, lasitettu parveke
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Asunto on siistikuntoinen ja hyvin pidetty.
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan. 2-3 kuukautta kaupan jälkeen
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Sähköhella. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Etelä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, allaskaappi ja pesukoneliitäntä. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, allaskaappi ja peilikaappi.
Säilytystilat
Häkkivarasto
Näkymät
Vehreälle pihalle
Tulevat remontit
- Hissien uusiminen - Pohjoispuolen seinän julkisivupesu, maalaus ja koko talon elementtien samojen uusiminen
Tehdyt remontit
2025 palovaroittimet uusittu, 2024 lukituksen uusiminen, patteriventtiilien ja termostattien uusiminen sekä lämmityksen säätö, ja lämmönvaihtimen uusiminen, 2023 lämmönsäätöurakan suunnitelmat 2022 hissien kuntokartoitus ja putkiston kuntotutkimus, 2021 katon korjauksia, B19 kylpyhuone remontoitu, 2020 huippuimurin uusinta, 1-saunan remontti, 2019 pihavalaistuksen uusiminen, sokkeleiden 2018 huoneiston A15 kylpyhuone remontoitu, IV-nuohous ja säätö 2017 parvekelasien huolto, A11, A17, A18, B21, B31 kylpyhuone remontoitu, 2016 salaojien ja sadevesiviemäreiden kuvaus, A12, A14, B28, B34 kylpyhuone remontoitu, märkätilojen kosteuskartoitus, 2015 porraskäytävien valaisimien uusiminen LED-valaisimiin, 2014 kellaritilojen sisäovien uusiminen, taloyhtiön pesutuvan ja kuivaushuoneen saneeraus, 2012 pyykinkuivaustelineen rakentaminen pihalle ja porraskäytävämaalaus, 2010 Bauer-vedenkäsittelylaite ja linjasulkujen uusiminen, 2006 julkisivujen ja parvekkeiden peruskorjaus, parvekelasit, etuikkunat, 2005 lämmönvaihtimen uusinta, 2002 vesikaton korjaus.
Kiinteistötunnus
245-002-0071-0002
Postitoimipaikka
Kerava

Hinta

Velaton hinta
159 000 €
Myyntihinta
153 318,05 €
Neliöhinta
1 737,70 € / m²
Velkaosuus
5 681,95 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
396 € / kk
Pääomavastike
171,46 € / kk
Korjausvastike
79,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
646,66 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
16,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
22 € / hlö
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Salpalahna
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Säilytyskomerotila, tekniset tilat. Taloyhtiön kiinnitykset: 596 300 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1981
Huoneistojen lukumäärä
36
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1981
Kerroksia
6
Energialuokka
E2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poistoilma
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1 655 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Keravan Kiinteistöpalvelu Oy, Risto Heikkilä
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, juna-asema lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, kaupunkiliikenneyhteys ja hyvä kulkuyhteys

Yhteiset tilat
Kaapeli-tv, pyörävarasto, kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja ja pesutupa