30 538 €76 m²

Haavikkotie 36 D 19, Savio, Kerava3H+K+S

Velaton hinta
30 538 €
Asuinpinta-ala
76 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2003
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Savio
Kaupunki
Kerava

Haavikkotie 36 D 19

ASUNNON KUVAUS:

Syksyllä 2025 remontoitu kaksitasoinen rivitalon päätyhuoneisto, jossa oma piha ja parveke lisäävät asumisviihtyvyyttä. Tässä kodissa on käytännöllinen pohjaratkaisu ja hyvin säilytystilaa. Asunnossa on lisäksi reilun kokoinen kylpyhuone sekä oma sauna.

TALOYHTIÖN KUVAUS:

Saviolla, rauhallisessa ja vehreässä ympäristössä sijaitseva rivitaloyhtiö.

Tässä 38 asunnon kohteessa on rauhallinen sisäpiha, josta löytyy lapsille leikkipaikka. Kohteesta löytyy 54,5 m² toimivapohjaisia kaksioita. Kohteen kolmiot ovat 56 ja 76 m², joista pienemmät ovat yhdessä tasossa ja isommat kaksitasoisia. Isoimmat asunnot ovat kaksitasoisia 85 m² neliöitä. Kaikissa asunnoissa on oma sauna. Asukkaiden käytössä maksuton nettiyhteys. Asukkaiden yhteisessä käytössä on kuivaushuone sekä ulkoiluvälinevarasto.

Kohteen kaikki asunnot on uudistettu kauttaaltaan vuonna 2025. Hyvin varustellussa keittiössä on mm. astianpesukone, lattiat ovat laminaattia ja kylpyhuoneet on uudistettu ja laatoitettu kokonaan.

Alle kilometrin päästä kohteelta ovat niin suomen- kuin ruotsinkielinenkin koulu. Perheen pienimmille on myös päiväkoti kävelymatkan päässä. Lähin ruokakauppa on alle kilometrin päässä. Keravan keskusta sijaitsee noin kahden kilometrin päässä, josta löytyvät kattavat palvelut hypermarketista aina pienempiin liikkeisiin. Heti kohteen takapihalta alkaa pieni metsä, joka tuo omaa rauhaa. Alueelta löytyvät mahtavat lenkkimaastot sekä esimerkiksi urheilukenttä.

Savion juna-asemalle on matkaa kilometrin verran, josta pääset junalla esimerkiksi Helsinkiin puolessa tunnissa. Bussipysäkki on vain lyhyen muutaman sadan metrin kävelyn päässä. Autoilevalle sijainti on myös ihanteellinen, sillä pääset liittymään Lahden moottoritielle alle viidessä minuutissa.

Asumisoikeusasunnossa asut kohtuuhintaisessa asunnossa ja maksat kuukausittaista käyttövastiketta. Asumisoikeusasukkaana pääset remontoimaan myös kotiasi ja sinulla on pysyvä asumisturva. Lemmikit ovat tervetulleita Avain Asuntoihin.

Perustiedot

Kaupunginosa
Savio
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
76 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3
Vapautuu
23.07.2026
Asumistyyppi
Asumisoikeus
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista Elisa 50/50 Mb/s sis. vastikkeeseen/vuokraan.

Hinta

Velaton hinta
30 537,82 €
Myyntihinta
30 537,82 €
Neliöhinta
401,81 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
18.00€/hlö/kk, Vesiennakko
Muut kustannukset
Vakuus: 250.00 ASO maksu: 18662.00 ASO maksu muutostyöt: 0.00 ASO maksu indeksitarkistus: 11875.82 ASO maksu yhteensä: 30537.82
Käyttövastike
1 070,71 € / kk
Autopaikan kustannukset
17 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
2003-06-27
Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Keravan Haavikkotie 36
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2003
Rakennusvuoden lisätiedot
2003
Huoneistojen lukumäärä
38