199 000 €85 m²

Joukahaisentie 10 F, Kaleva, Kerava3h, k, s

Velaton hinta
199 000 €
Hoitovastike
399,52 € / kk
Asuinpinta-ala
85 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1979
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kaleva
Kaupunki
Kerava

Kauniisti remontoitu koti loistavalla sijainnilla!

Tämä viihtyisä rivitaloasunto sijaitsee rauhallisella Kalevan alueella Keravalla, lähellä kouluja ja päiväkoteja. Asunto tarjoaa mukavat puitteet perhe-elämälle, sillä se on hyvin hoidettu ja tilava.

Alueella on erinomaiset liikenneyhteydet: bussipysäkki on vain 300 metrin päässä ja rautatieasemalle on noin 2,6 kilometrin matka. Keravan keskusta palveluineen on myös lähellä, vain 2,2 kilometrin päässä.

Asunnon sauna tarjoaa rentouttavat löylyt. Ulkotiloissa on oma terassi, joka tuo lisätilaa oleskeluun.

Tämä koti on erinomainen valinta perheelle, joka arvostaa rauhallista ympäristöä ja hyviä palveluita. Tartu tilaisuuteen ja tee tästä asunnosta oma kotisi!

Perustiedot

Sijainti
Joukahaisentie 10 F, 04230 Kerava
Kaupunginosa
Kaleva
Kohdenumero
80499049
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
85 m²
Tontin pinta-ala
4 775 m²
Kokonaispinta-ala
85 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h, k, s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, astianpesukone, erillisuuni ja liesituuletin. Liesi: Keraaminen liesi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä ja lattialämmitys. Pesutilojen kuvaus: uusittu 2026. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitotarveselvitys 2026-2030 Julkisuvun puuosien maalaus Ikkunoiden ja ulko-ovien uusiminen Antenni ja tietoliikenneverkon uusiminen (cat6) Numerovalaisimien uusiminen Rinteen puoleisen hulevesijärjestelmän tutkiminen ja uusiminen tarvittaessa Kuntoarvio (kiinteistö)
Tehdyt remontit
2000 Ulkomaalaukset. 2003 Lämmönjakokeskus uusittu. 2005 Kylpyhuoneiden kosteusvauriokorjauksia asuntoihin A4, B6, C7, E11, F14. 2006 Lukitus uusittu. 2010 Alueputkijärjestelmä. Käyttövesiputket sisällä. Patteritermostaatit. Puuaidan ja asuntojen väliaitojen uusiminen. Salaojaputkistot talojen etupuolelle putkiremontin yhteydessä. Talojen etupuolelle katolta tulevien sadevesien viemäröinti ja ohjaus katuojaan. 2011 Ulkovalaisimet pylväisiin. 2013 Autolämmityskotelot. 2015 Kylpyhuoneiden kosteusvauriokorjauksia asuntoihin A1, E12. 2018 B-talon salaojien uusiminen. 2019 Jätekatos- ja autokatosrakennusten uusiminen. 2020 Huoneistojen ulkovarastojen 1, 4, 5, 7, 10, 11 ja 14 ja ulkovälinevaraston remontointi 2020-2021 A2 ja A3 kosteusvauriokorjauksia (valvontapöytäkirja ja loppukatselmuspöytäkirja 31.03.2021- raportti välittäjältä). E- talon salaojien uusiminen. Postilaatikoiden uusiminen. 2022 Kaikkien kattojen uusiminen varttikatosta peltikatoksi. Uusittiin kattoturvatuotteet ja sadevesijärjestelmä (kourut). 2024 IV- nuohous ja säätö. Latauspaikan selvitys. 2025 Palovaroittimet uusittu, autokatosten valaistus uusittu
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kiuas: Sähkökiuas. paneelit värjätty 2026.
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Keravan keskusta 2,2 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Kerava

Hinta

Velaton hinta
199 000 €
Myyntihinta
188 803,70 €
Neliöhinta
2 341,18 € / m²
Velkaosuus
10 196,30 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
399,52 € / kk
Pääomavastike
221,55 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
621,07 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 12 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Kaapelitelevisiovastike 9,45 €/kk
Autopaikan kustannukset
6 € / kk

Rakennusvuosi
1979
Huoneistojen lukumäärä
14
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1979
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 27.01.2025
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
4 775 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Keravan Isännöintipalvelu Oy, Risto Heikkilä, risto.heikkila@keravankiinteistopalvelu.fi, 09 27465125
Kaavoitustiedot
Keravan kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki 300 m Rautatieasema 2,6 km

Vesi ja jätevesi
Vesijohto: Kunnallisvesi. Käyttövesiputkisto uusittu: Kyllä.
Viemäröinti
Kunnallinen viemäriverkosto.