62 000 €35,5 m²

Kääpäkatu 7 A, Savio, Kerava1h+kk

Velaton hinta
62 000 €
Hoitovastike
152,65 € / kk
Asuinpinta-ala
35,5 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Savio
Kaupunki
Kerava

Hyvänkokoinen ja valoisa yksiö hissitalon 2/7 kerroksessa, hyvin hoidetussa taloyhtiössä, jossa on tehty runsaasti isoja perusparannuksia kuten; hissiremontti, ikkunoiden uusiminen, talotekninen peruskorjaus, kylpyhuoneremontti jne.

Asunto on vaaleasävyinen ja sen tilavassa olohuoneessa on kätevä makuusyvennys, johon saa helposti sängyn ja silti oleskeluun jää hyvin tilaa.

Asunnon seinäpinnat on maalattu, joten muuttamaan pääset vaikka heti.

Asunto sopii hyvin vaikka ensiasunnoksi tai sijoitukseen.

Lisätiedot ja yksityisesittelyt puh. 040 900 5000 / Tony Ristoja tai tony.ristoja@remax.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Kääpäkatu 7 A, 04260 Kerava
Kaupunginosa
Savio
Kohdenumero
80493334
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
35,5 m²
Tontin pinta-ala
3 820 m²
Kokonaispinta-ala
35,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
1h+kk
Huoneita
1
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, mikroaaltouuni ja astianpesukone. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Kaapistot, kellarikomero ja jäähdytetty kellari
Näkymät
Kadulle
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvitys 2025 - 2029: Huoneiston ulko-ovien, lukostojen uusinta arvio, n. 80 000€ Kylmäkellarien koneiden purku Piha-alueiden kunnostus ja jätekatoksen uusimisen suunnittelu, arvio n. 20 000€ Vesikatteen uusiminen, arvio n.105 000€ Julkisivun kartoitus Kylmä- ja verkkokellareiden päivitys
Tehdyt remontit
2005 Parveke- ja julkisivuremontti 2010_B-talon saunan peruskorjaus 2011_A-talon saunan peruskorjaus 2013_Viemäreiden kuntotutkimus 2013_Katon kuntotutkimus 2014_Kylpyhuoneiden kuntotutkimus 2017_Hankesuunnittelu 2018_LVIS suunnitelu ja kilpailutus 2019_Talotekninen peruskorjaus 2020_IV-koneet uusittu 2021_Hissien modernisointi 2024_Ikkunoiden- ja parvekeovien uusiminen
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Keravan keskustan palvelut n. 1,5 km
Lisätiedot
Muut kaupan kannalta merkittävät tiedot: Lentomelualue.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Kerava
Tietoliikennepalvelut
Elisa, 10 M, Taloyhtiön laajakaista

Hinta

Velaton hinta
62 000 €
Myyntihinta
39 025,04 €
Neliöhinta
1 746,48 € / m²
Velkaosuus
22 974,96 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
152,65 € / kk
Pääomavastike
210,87 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
365,86 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
10,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Muu vastike: 2,34 € / kk Lisätietoja maksuista: Autopaikka ulkop. 14,00 € / kk.
Autopaikan kustannukset
10 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As. Oy Keravan Kääpäkatu 7
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 3 050 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1974
Huoneistojen lukumäärä
50
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1974
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 14.05.2035
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3 820 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kanniston Huolto Oy, Reija Villanen, 044 989 2000

Yhteiset tilat
Urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-tv ja kuivaushuone