24 389 €39,5 m²

Keskipellonkatu 10 B 25, Kaleva, Kerava2H+KK+S

Velaton hinta
24 389 €
Asuinpinta-ala
39,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kaleva
Kaupunki
Kerava

Keskipellonkatu 10 B 25

ASUNNON KUVAUS:

Tässä asunnossa asut ensimmäiset kolme kuukautta ilman vastikkeenmaksuvelvollisuutta. Etu tähän asuntoon, kun sopimus alkaa viimeistään 30.6.2026. Saunallinen kaksio talon toisessa kerroksessa. Tässä kodissa on koko asunnon levyinen lasitettu eteläparveke, joka tuo runsaasti luonnonvaloa. Vaaleat, harmoniset pinnat tuovat kotiin lisää avaruutta ja toimivat kauniina pohjana monenlaisille sisustusratkaisuille.

TALOYHTIÖN KUVAUS:

Kerrostaloyhtiö viihtyisällä Virrenkulman asuinalueella.

Valoisat, avarat ja hyvin varustellut asunnot, joista saa sisutettua itselleen mieleisen, ja varmasti rauhallisen kodin. Lasitettu parveke on ylimääräinen oleskeluhuone keväästä pitkälle syksyyn, jossa on mukava juoda aamukahvit ja paistatella päivää. Kaikissa asunnoissa on myös oma sauna asumismukavuutta lisäämässä ja nettiyhteys kuuluu vastikkeeseen. Puut ja pensaat reunustavat tilavaa piha-aluetta, jossa on lapsille tilaa leikkiä. Asukkaiden käytössä on taloyhtiön kerhohuone, jossa voi hyvin viettää aikaa isommallakin porukalla. Lisäksi yhteisessä käytössä on kuivaushuone sekä ulkoiluvälinevarasto.

Kalevan koulu, päiväkoti ja K-market ovat 1,5 kilometrin päässä. Keravan keskustaan on neljä kilometriä, josta löytyy kauppakeskus Karuselli palveluineen, hypermarketit ja ravintolat. Sijainti on keskeinen myös Tuusulan ja Järvenpään palveluihin nähden. Kalevan urheilupuisto tarjoaa upeat puitteet harrastaa, niin jäähallit, jalkapallokentät kuin lenkkipolutkin kutsuvat aktiivisia asukkaita. Keinukalliosta löytyy frisbeegolfrata, juoksuportaat ja talvisin upeat hiihtoladut. Talma tarjoaa aktiviteettejä laskettelusta ratsastukseen. Kulttuurinnälkäiset suuntaavat Tuusulanjärvelle ja sen Rantatien upeisiin maisemiin.

Keravan asemalta Helsingin keskustaan vie junamatka reilu 20 minuuttia, ja Tikkurilaan ehtii 10 minuutissa. Lahden moottoritie vie autolla hetkessä pääkaupunkiseudulle, ja lähiliikenteen bussit liikennöivät läheltä eri puolille Keravaa.

Asumisoikeusasunnossa asut kohtuuhintaisessa asunnossa ja maksat kuukausittaista käyttövastiketta. Asumisoikeusasukkaana pääset halutessasi remontoimaan kotiasi ja sinulla on pysyvä asumisturva. Lemmikit ovat tervetulleita Avain Asuntoihin.

Perustiedot

Kaupunginosa
Kaleva
Kerros
2
Asuinpinta-ala
39,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KK+S
Huoneita
2
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista Elisa 50/50 Mb/s sis. vastikkeeseen/vuokraan.

Hinta

Velaton hinta
24 388,75 €
Myyntihinta
24 388,75 €
Neliöhinta
617,44 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20.00€/hlö/kk, Vesiennakko
Muut kustannukset
Vakuus: 250.00 ASO maksu: 20026.60 ASO maksu muutostyöt: 0.00 ASO maksu indeksitarkistus: 4362.15 ASO maksu yhteensä: 24388.75
Käyttövastike
621,35 € / kk
Autopaikan kustannukset
17 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
2016-09-29
Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Keravan Keskipellonkatu 10
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2016
Rakennusvuoden lisätiedot
2016
Huoneistojen lukumäärä
56