28 997 €56 m²

Keskipellonkatu 6, Kaleva, Kerava2h+kt+s

Velaton hinta
28 997 €
Hoitovastike
690,86 € / kk
Asuinpinta-ala
56 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
2012
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kaleva
Kaupunki
Kerava

Vapaana rauhallisen taloyhtiön valoisa ylimmän kerroksen viihtyisä kaksio pidetyltä ja luonnonläheiseltä Kalevan alueelta. Avokeittiössä on reilusti kaappi- ja työskentelytilaa, ja yhdessä olohuoneen kanssa muodostaa se avaran yhteisen tilan, josta on kulku aurinkoiselle ja tyylikkäästi lasitetulle etelään ja länteen suuntaavalle parvekkeelle. Tilavan kylpyhuoneen saunan löylyihin pääset nauttimaan koska haluat. Asukkaiden varastointitarpeita palvelee häkkikomeron lisäksi näppärä vaatehuone.

Vuokraan sisältyy 50 Mbit/s internetyhteys. Mahdollisuus vuokrata lämpötolpallinen autopaikka.

Keskipellonkatu 6 on kahdesta kerrostalosta koostuva asumisoikeuskohde Kalevan kaupunginosassa Keravalla. Kohteessa on yhteensä 90 asuntoa. Keskipellonkatu sijaitsee vehreällä ja rauhallisella alueella lähellä Järvenpään rajaa. Kohde sopii erinomaisesti lapsiperheille. Taloyhtiössä on turvallinen leikkipiha ja tontti rajautuu omakotitaloalueeseen. Lähimmät koulut ja päiväkodit ovat noin kilometrin päässä ja Keravan keskustaan on matkaa noin kaksi kilometriä. Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Kaleva
Kerros
4 / 4
Kerroksen lisätiedot
Ylin kerros
Asuinpinta-ala
56 m²
Kokonaispinta-ala
56 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 22 864,79 € indeksikorotus: 6 132,61 €
Postitoimipaikka
KERAVA

Hinta

Velaton hinta
28 997,40 €
Neliöhinta
517,81 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
690,86 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 19,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
2012
Kerroksia
4
Energialuokka
D2013