266 900 €80 m²

Asemantie 2 B15, Kempele, Kempele3-4h+kt+s

Velaton hinta
266 900 €
Asuinpinta-ala
80 m²
Huoneita
4
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
2027
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kempele
Kaupunki
Kempele

Avara ja monipuolinen saunallinen kulmahuoneisto - tilaa, valoa ja toimivuutta arkeen

Haluatko kolme makuuhuonetta vai väljemmän keittiö-olohuoneratkaisun? Tähän asuntoon on mahdollista toteuttaa vaihtoehtoinen tilaratkaisu rajoitetun ajan. Vaihtoehtoisessa pohjakuvassa on esitetty mahdollisuus lisätä pienempi makuuhuone pienentämällä keittiötä- ja oleskelutilaa.

Tämä asunto kolmiona toteutettuna tarjoaa avarat oleskelutilat ja käytännölliset ratkaisut, jotka tekevät asumisesta helppoa ja viihtyisää. Kodin sydän on suuri olohuone-keittiö, jossa on kätevä keittiösaareke. Avoin tila mukautuu helposti perheen, etätyön tai ystävien kestitsemisen tarpeisiin, ja suuret ikkunapinnat täyttävät huoneen luonnonvalolla.

Tilava päämakuuhuone tarjoaa runsaasti säilytystilaa ja rauhallisen paikan levollisille yöunille. Toinen makuuhuone sopii hyvin lastenhuoneeksi, työtilaksi tai vierashuoneeksi. Tämän huoneen yhteydessä on kätevä vaatehuone.

Erinomaisesti varusteltu kylpyhuone yhdistyy omaan saunaan, joka tuo arkeen ripauksen luksusta ja mahdollisuuden rentoutua omassa rauhassa. Lisäksi asunnossa on erillinen wc, joka lisää arjen sujuvuutta.

Eteistila tarjoaa erinomaiset säilytysratkaisut, ja lisäksi käytössä on erillinen vaatehuone. Kodin pohjaratkaisussa on otettu huomioon arjen kiertokulku, ja tilat ovat avarat mutta helposti kalustettavat.

Kokonaisuuden kruunaa 10 m² lasitettu parveke, joka toimii käytännössä lisähuoneena suuren osan vuodesta. Se on täydellinen paikka aamukahville ja rentoutumiseen. Koti tarjoaa erinomaista tilaa ja toimivuutta niin perheelle kuin pariskunnalle. Valoisa, moderni ja monipuolinen kokonaisuus kutsuu viihtymään.

Taloyhtiön tiedot

Odotus on päättynyt, tulossa uusia kerrostalokoteja! Asunto Oy Kempeleen Loiste on rauhallinen taloyhtiö aivan Kempeleen keskustassa, palvelujen ja sujuvien liikenneyhteyksien äärellä. Loiste tarjoaa 28 modernia 2-3 huoneen koteja ja yhden liiketilan - täydellisen vaihtoehdon sinulle, joka haluat nauttia helpommasta ja huolettomammasta asumisesta upouudessa kerrostalokodissa.

Kaikki lähellä helposti ja vaivattomasti Kuljitpa lähelle tai kauas yhteydet Kempeleen Loisteesta pelaa. Pyöräbaana, juna-asema ja bussipysäkit ovat aivan vieressä. Omalla autollakin pääset liikkeelle helposti, olitpa matkalla töihin, harrastuksiin tai lomalle. Kotioveltasi on vain parin sadan metrin kävelymatka ruokakauppaan. Samassa rakennuksessa palvelevat myös apteekki, pitseria ja optikko - arjen tärkeimmät asiat hoituvat hetkessä. Zeppeliinin monipuoliset palvelut ovat alle 10 minuutin päässä. Aivan vieressä on upea kempeleläisten oma olohuone - Kempeletalo, jossa on kuntalaisten palveluiden lisäksi kulttuuritapahtumia ja kirjasto.

Valoisia ja laadukkaita 2-3 huoneen koteja Loisteen kodit ovat valoisia, toimivia ja muunneltavia - suunniteltu elämään ja muuttuvien tarpeiden mukaan. Osassa asunnoista on valmiiksi suunniteltu vaihtoehtoinen asuntopohja. Kun olet ajoissa liikkeellä, voit itse vaikuttaa uuden kotisi ilmeeseen ja materiaalivalintoihin. Toteutamme yksilöllisemmätkin toiveet lisämaksusta. Lapti-kodit suunnitellaan jo lähtökohtaisesti esteettömiksi. Lisäksi voit hankkia asumista helpottavia välineitä ja ratkaisuja kauttamme. Materiaalivalinnoissa ja muutostöissä tukenasi on asiantunteva asukasmuutosvastaavamme.

Pähkinänkuoressa: + Rauhallinen taloyhtiö, jonka asunnot on suunniteltu omaa kotia etsiville. Ei yksiöitä, taloyhtiössä ei lyhytaikaista vuokrausta. + Erinomainen sijainti palveluiden ja hyvien liikenneyhteyksien äärellä. + Oma tontti. + A-energialuokka. + 28 uutta Lapti-kotia, kaksioista kolmen huoneen koteihin 51,5-81 m2. + Suuret ikkunat tuovat luonnonvaloa. + Tilavat lasitetut parvekkeet. + Selkeät pohjaratkaisut, osassa asunnoista on valmiiksi suunniteltu vaihtoehtoinen asuntopohja. + Harvinaisena ylellisyytenä tarjolla on muutama puolilämmin autotallipaikka. Lisäksi autokatospaikkoja ja piha-autopaikkoja. + Asunnoissa laadukkaat materiaalit ja moderni varustelu.

Yhtiölainan ehdot: Ilmoitetut pääomavastikkeet on arvioitu 3,66 % kokonaiskorolla. Kokonaiskorko perustuu 04/2026 arvioituun korkotasoon (12 kk Euribor + marginaali 0,90 %). Korko tarkistetaan kohteen luovutusvaiheessa silloisen euribor korkonoteerauksen tasoon. Yhtiölaina on annuiteettilaina ja se on sidottu 12 kk Euribor-viitekoron arvoon. Laina-aika on rakentamisaika + 25 vuotta sisältäen lyhennysvapaan, jonka aikana pääomavastikkeella katetaan vain lainan korko. Ostajilla on myös mahdollisuus maksaa pois osuutensa yhtiön lainasta kuluitta valmistumisen yhteydessä, jolloin pääomavastiketta ei peritä.

Perustiedot

Kaupunginosa
Kempele
Kohdenumero
70086751
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
80 m²
Tontin pinta-ala
5 571 m²
Huoneiston kokoonpano
3-4h+kt+s
Huoneita
4
Kunto
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
Arviolta 11/2027
Keittiön varusteet
Electroluxin kodinkoneet: erillisuuni ja induktiokeittotaso, astianpesukone, jääkaappi ja pakastin tai yhdistelmäkaappi. Sekä kotimaiset Puustellin keittiökalusteet. Lattia on vinyylilankkua. Lattian väri on valittavissa Laptin valikoimasta ja se on myös muutettavissa lisähinnasta parketiksi.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke, varustettu pistorasialla ja valaisimella.
Kylpyhuoneen varusteet
Lattia on laatoitettu. Laatan väri on valittavissa Laptin valikoimasta. Lattia ja seinät ovat laatoitettu. Laatan väri on valittavissa Laptin valikoimasta
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista 10M:n nopeudella sisältyy hoitovastikkeeseen. Lisähinnasta saa nopeamman internetyhteyden.

Hinta

Velaton hinta
266 900 €
Myyntihinta
106 900 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
3 336,25 € / m²
Velkaosuus
160 000 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet lyhennysvapaakaudella
lyhennysvapaa n. 6 kk valmistumisesta

Hoitovastike
288 € / kk
Pääomavastike
489,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
777,60 € / kk

Vastikkeet lyhennysvapaan jälkeen

Hoitovastike
288 € / kk
Pääomavastike
832 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 120 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
18 € / kk

Rakennusvuosi
2027
Huoneistojen lukumäärä
28
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Kerroksia
5
Hissi
Kyllä
Rakennusmateriaali
Betoni
Kattotyyppi
Harjakatto, bitumikermikate
Energialuokka
Energialuokka: A2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Asunnoissa on huoneistokohtainen, lämmön talteenotolla varustettu tulo- ja poistoilmanvaihto.
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-tv
Tontin koko
5 571 m²
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, vesikiertoinen lattialämmitys (lämmityskulut sisältyvät hoitovastikkeeseen).
Tontin omistus
Oma
Onko osuus tontista lunastettu
Ei

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Autotalleja 3 kpl, autokatospaikkoja 13 kpl ja piha-autopaikkoja 16 kpl.
Yhteiset tilat
Huoneistovarastot erillisen piharakennuksen väestönsuojassa, erillinen ulkoiluväline/pyörävarasto, jätekatos ja pyörätelineet piha-alueella.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Lattia on vinyylilankkua. Lattian väri on valittavissa Laptin valikoimasta ja se on myös muutettavissa lisähinnasta parketiksi. Seinät ovat maalattuja levyseiniä.
Olohuoneen varusteet