17 000 €60,5 m²

Kivalontie 28, Syväkangas, Kemi2h + k

Velaton hinta
17 000 €
Hoitovastike
560 € / kk
Asuinpinta-ala
60,5 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1971
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Syväkangas
Kaupunki
Kemi

Myytävänä kaksio kemin syväkankaalla, rauhallinen sijainti.

Siisti kaksio pientä remonttia vailla. Rauhallinen sijainti ja palvelut lähellä. Uimaranta sekä ulkoilualueet lähettyvillä. Toisessa rakennuksessa pyörävarasto, pyykkitilat sekä saunatilat. Hyvät kulkuyhteydet keskustaan.

Perustiedot

Sijainti
Kivalontie 28, 94700 Kemi
Kaupunginosa
Syväkangas
Kohdenumero
24457629
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
60,5 m²
Kokonaispinta-ala
60,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + k
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Tilaa isolle ruokapöydälle, Paljon kaappitilaa, Laminaattitasot, Astianpesukone, Sähköliesi, Jää-pakastinkaappi
Parvekkeen lisätiedot
Iso parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukonevalmius, Laattalattia, Laattaseinä
Säilytystilat
Vaatehuone
Ominaisuudet
Valoisa, Sälekaihtimet
Ikkunoiden suunta
Ikkunoita etelään, Keittiö aamuaurinkoon, Makuuhuone aamuaurinkoon, Parveke ilta-aurinkoon
Näkymät
Takapihalla grillikatos ja keinut. Omakotialuetta näymä.
Kylpyhuoneen remontit
2009
Kylpyhuoneen remontit
2001 - 2023
Piharemontti
2009 - 2009
Julkisivuremontti
2008 - 2008
Kattoremontti
2002 - 2002
Parvekeremontti
2003 - 2003
Ikkunaremontti
2003 - 2003
Putkiremontti
2025 - 2025
Tulevat remontit
Sadevesikakaivojen ja salaojituksen uusinta, julkisivujen korjaukset,lukoston uusinta,lämmityksen linjasäädöt ja patteritermostaatit.
Tehdyt remontit
Päävesijohto ja viemäri uusittu 2013, IV hormit nuohottu, saunaosasto uusittu, vesikourut peruskorjattu, pyöräliuskan hankinta.putkiremontti 2025, palovaroittimet.
Keittiön remontit
2009
Muut remontit
Ei muita remontteja.
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
Kiinteistötunnus
240-019-1901-0006-N

Hinta

Velaton hinta
17 000 €
Myyntihinta
7 000 €
Neliöhinta
280,99 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
560 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Kivalontie28
Lisätietoa taloyhtiöstä
1971 rakennettu taloyhtiö jossa 2 kerrostaloa ja lisärakennus.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1971
Huoneistojen lukumäärä
48
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1971
Kerroksia
3
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Lisätietoa taloyhtiön saunasta
Uusitut saunatilat 2018