59 500 €96,1 m²

Valtakatu 36, Keskusta, Kemi3h, k, kph/wc, ph, s, vh, lasit.parv.

Velaton hinta
59 500 €
Hoitovastike
488,25 € / kk
Asuinpinta-ala
96,1 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1949
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Kemi

3h, k, kph/wc, ph, s, vh, lasitettu parveke.

Tämä ydinkeskustan koti hurmaa persoonallisella olemuksellaan ja arkkitehtuurillaan. Asunto on alun perin ollut neliö, mutta se on muokattu käytännölliseksi kolmioksi, joka tarjoaa väljät ja valoisat oleskelutilat. Keittiö avautuu ruokailutilaan ja saareke rajaa kokonaisuutta kevyesti tuoden laskutilaa ja toimivuutta. Oma sauna tuo ripauksen luksusta arkeen, ja lasitettu parveke tarjoaa viihtyisän lisätilan ympäri vuoden.

Tähän taloon, joka sijaitsee omalla tontilla, on uusittu mm. vesi- ja viemäriputket, sekä ikkunat/ulko-ovet.

Sovi näyttö ja ihastu!

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Sijainti
Valtakatu 36, 94100 Kemi
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
973869
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
96,1 m²
Kokonaispinta-ala
96,1 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
3h, k, kph/wc, ph, s, vh, lasit.parv.
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Keraaminen liesi, Jääkaappi, Pakastin, Kaapisto, Astianpesukone
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukoneliitäntä, Mukavuuslattialämmitys, Tilaa pesukoneelle, Allas, WC-istuin, Peili
Säilytystilat
Kaapisto, Vaatehuone, Komero/komeroita
Näkymät
Piha, Naapurusto, Katu, Kaupunkimaisema
Kattoremontti
1994
Putkiremontti
2004
Tehdyt remontit
2025 Korjaussuunnitelma, 2024 Katto - Asemakatu 27 vesikatteen uusiminen., 2022 Muu - Asemakatu 25 sadevesijärjestelmän uusiminen., 2018 Ulko-ovet - Ulko-ovet uusittu., 2014 Parvekkeet - Parvekesaneeraus., 2008 Ikkunat - Ikkunat uusittu., 2004 Linjasaneeraus - Vesi- ja viemäriputket uusittu, pattereiden termostaatit vaihdettu, lämmitysjärjestelmä säädetty. Sähköjärjestelmä osittain uusittu., 1994 Katto - Vesikatot uusittu kahdesta rakennuksesta (Asemakatu 25, Valtakatu 36) ja julkisivut maalattu kolmesta rakennuksesta.

Velaton hinta
59 500 €
Myyntihinta
53 821,96 €
Neliöhinta
619,15 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
488,25 € / kk
Pääomavastike
58,95 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
22 € / kk

Rakennusvuosi
1949
Huoneistojen lukumäärä
47
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1949
Kerroksia
3
Kiinteistönhoito
Kiinteistöhuolto Prusila Ky, kiinteistohuolto@prusila.fi, Keskuspuistokatu 13 94100 Kemi.
Isännöinti
Kodin Isännöinti Oy, Kemi. pohjoinen@kodinisannointi.fi, Valtakatu 14 94100 Kemi.
Kaavoitustiedot
Kemin kaupunki, rakennusvalvonta, p. 016259111.
Kaavatilanne
Asemakaava
Maasto
Tasainen
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Vesikiertoinen keskuslämmitys, Patteri

Yhteiset tilat
Ulkoiluvälinevarasto, Sauna, Kerhohuone, Pesutupa
Pintamateriaalit
Laminaatti