30 000 €36 m²

Koivuharjunkatu 13 B, Koivuharju, Kemi2h+kk+s

Velaton hinta
30 000 €
Hoitovastike
162 € / kk
Asuinpinta-ala
36 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 2
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Koivuharju
Kaupunki
Kemi

Saunallinen kaksio luhtitalon yläkerrassa Koivuharjulla

Peruskuntoinen saunallinen kaksio Kemin esikaupunkialueella. Asunto on luhtitalon ylemmässä kerroksessa, parveke etelään. Asuntoon kuuluu autopaikka sähköpistokkeella. Taloyhtiössä on kaapeli-TV, valokuitu sekä taloyhtiönetti 100/100 Mbit/s.

Asunnossa on edulliset asumiskulut: hoitovastike 162 €/ kk, lisäksi vesimaksuennakko 18 €/ hlö/ kk ja autopaikkamaksu 15 €/ kk. Tästä kohteesta saat pienellä pintaremontilla tehtyä mieleisesi. Asunto on heti vapaa uudelle omistajalle.

Ota yhteyttä ja tule tutustumaan!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Koivuharjunkatu 13 B, 94100 Kemi
Kaupunginosa
Koivuharju
Kohdenumero
80485955
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
36 m²
Tontin pinta-ala
2 637 m²
Kokonaispinta-ala
36 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+kk+s
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi ja liesituuletin. Liesi: Sähköhella. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen suunta: Etelä
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, allaskaappi, bidee-suihku ja pesukone.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto ja kaapistot
Näkymät
Etelä/pohjoinen
Tehdyt remontit
A-talon ulkovuoren maalaus sekä portaikkojen korjaus 2011 Lumiesteet uusittu A-taloon 2013 Lumiesteet uusittu B-taloon 2012 Pintavesien poisjohtaminen 2017 Lämmönjakohuoneen automaation saneeraus 2017 Käyttövesiputkien uusiminen 2018 Ulkoportaiden uusiminen 2021-2022 B-talon itäpäädyn laudoittaminen ja katon pesu, aidan maalaus 2023. Puuaitojen pesu ja maalaus 2024
Palvelut
Kemin keskustan palvelut 1 km.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
240-3-309-25
Postitoimipaikka
Kemi

Hinta

Velaton hinta
30 000 €
Myyntihinta
29 685,81 €
Neliöhinta
833,33 € / m²
Velkaosuus
314,19 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
162 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
162 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 18 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Kylmävesitasaus 5,50 €/m3 Lämminvesitasaus 11,00 €/m3
Autopaikan kustannukset
15 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kemin Koivukartano
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 300 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Huoneistojen lukumäärä
20
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1992
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 09.10.2035
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
2 637 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Retta isännöinti Oy, Aila Ruonansuu, aila.ruonansuu@retta.fi, 010 228 3373
Tontin vuokra päättyy
31.12.2040
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin kuvaus
Tontin vuosivuokra talousarvion mukaan 2 300€.