179 800 €35,5 m²

Helsingintie 8 A13, Keskusta, Kauniainen2h+kt+lasitettu parveke

Velaton hinta
179 800 €
Asuinpinta-ala
35,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Kauniainen

Juuri valmistunut kaksio Kauniaisten keskustassa!

🏡 Tyylikäs keittiö ja 11,5m2 lasitettu parveke.

🔹Kauniaisten Lumous on kortteliin viimeisenä valmistunut yhtiö, joten nyt sinulla on viimeinen mahdollisuutesi korkealaatuiseen Ihanaan kotiin. Juuri valmistuneen kokonaisuuden uniikki ilme koostuu harmonisista eri korkuisista rakennuksista ja kokonaisuus sopeutuu saumattomasti historiaa huokuvaan vehreään ympäristöön.

Parasta tässä kodissa: ✨ Tyylikkäät materiaalit ✨ Suuri lasitettu parveke ✨ Huonekorkeus normaalia korkeampi ✨ Suuret lähes lattiasta kattoon ulottuvat ikkunat ✨ Vesikiertoinen lattialämmitys ✨ A-energialuokka ja yhtiöllä aurinkopaneelit ✨ Asukkailla käytössään saunaosasto, pesula kuivaushuoneineen sekä riittävät tilat ulkovälineiden säilytykseen. ✨ Sujuvat yhteydet, juna-asema lähellä ✨Mahdollisuus parkkihallipaikkaan, josta pääset sisäkautta rappukäytävään

💫 Sijainti Kauniaisten keskustassa on mitä parhain. Lähellä on historiaa henkivä vehreä pientaloalue ja Gallträsk järvi. Juna-asemalle kävelet vain muutamassa minuutissa ja bussipysäkki on suoraan vieressä.  Kauniaisten keskustan palvelut ja kauppakeskus Grani pitävät huolen siitä, että arki rullaa.

Ole yhteydessä nyt ja sovi oma esittelysi. Yhteyttä voi ottaa joustavasti myös whatsapp viestillä.

Lisätiedot ja esittelyt:

Marika Nurminen T2H | Ihania koteja 📲 040 186 4467 📧 marika.nurminen@t2h.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
63518610
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
35,5 m²
Kokonaispinta-ala
47 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen. Asunnon lisäksi parveke 11,5m2.
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+lasitettu parveke
Huoneita
2
Kunto
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Kaunis Novartin beige keittiö. Electroluxin integroidut kodinkoneet.
Palvelut
Juna-asema lähellä, bussipysäkki vieressä. Keskustan palvelut ja kauppakeskusta Grani lähellä.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Kauniainen
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista, Kiinteä laajakaistasaatavuus
Linkit

Hinta

Velaton hinta
179 800 €
Myyntihinta
53 916,64 €
Neliöhinta
5 064,79 € / m²
Velkaosuus
125 883,36 €
Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
58 699 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Valinnainen vuokratontti

Vuokratontin lunastusosuus
58 699 €
Lisätietoa tontin lunastuksesta

Valinnainen vuokratontti, voit lunastaa asuntosi osuuden maa-alueesta.

Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
163,30 € / kk
Pääomavastike
368,08 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
763,20 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Tontin vuokravastike: 231,82 € / kk. Valinnainen vuokratontti, voit lunastaa asuntosi tonttiosuuden tai maksaa tontin vuokraa. Seuraavan kerran tonttiosuuden voi lunastaa joulukuussa 2026. Yhtiönlainaosuuden voi maksaa pois valmistumisen yhteydessä. Lisätietoa velkaosuudesta: Yhtiönlainaosuuden voi halutessaan maksaa pois valmistumisen yhteydessä. .

Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2026
Kerroksia
4
Hissi
Kyllä
Energialuokka
A2018
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen lattialämmitys
Tontin omistus
Valinnainen vuokratontti
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla

Tilat ja materiaalit

Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Makuuhuoneessa kiintokalusteet
Olohuoneen varusteet
Oleskelutiloissa tyylikäs ja kestävä lankkumallinen kovetettu puulattia.