59 000 €95 m²

Pillilänkuja 13 D, Heinola, Kauhajoki4h+k+2wc+ph+s+vh

Velaton hinta
59 000 €
Hoitovastike
190 € / kk
Asuinpinta-ala
95 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
1973
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Heinola
Kaupunki
Kauhajoki

Kodikas rivitaloasunto Heinolan rauhallisella alueella Kauhajoella odottaa uusia asukkaita. Tämä valoisa koti tarjoaa tilaa ja mukavuutta perheelle tai pariskunnalle, joka arvostaa luonnonläheistä asumista ja hyviä kulkuyhteyksiä.

Asunnon 95 neliömetriä on jaettu toimivasti neljään huoneeseen, keittiöön, wc:hen, pesuhuoneeseen ja saunaan. Kolme makuuhuonetta tarjoavat runsaasti tilaa perheenjäsenille tai vieraille. Keittiö on hyvin varusteltu, ja sieltä löytyy muun muassa jääkaappipakastin, liesi ja astianpesukone. Kylpyhuoneessa on lattialämmitys. Asunnossa on hyvin säilytystilaa, tilava vaatehuone, tuulikaapissa erillinen syvennys ulkovaatteille tms, kiinteitä kaapistoja sekä ulko-oven vieressä ulkovarasto. Autokatospaikka kuuluu kauppaan.

As Oy Sööpärinkranni -yhtiössä on edulliset hoitovastikkeet, ja rakennus on pidetty hyvässä kunnossa. Tulevaisuuden suunnitelmissa on takaovien uusinta ja räystäiden kunnostus.

Sijainti on erinomainen, sillä kaikki tarvittavat palvelut ovat lähellä. Lähin kauppa on kävelymatkan päässä, ja koulut sekä päiväkoti ovat lyhyen matkan säteellä. Kauhajoen keskustan palvelut ja hyvät liikenneyhteydet tekevät arjesta sujuvaa.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän viehättävään kotiin, joka tarjoaa rauhallista asumista ja kaikki tarvittavat mukavuudet.

Onko oma asunto vielä myymättä? Pyydä ilmainen arviokäynti ja suunnitellaan kotisi myynti yhdessä! 0405812981, riku.nurmela@luxuskoditlkv.fi

Perustiedot

Sijainti
Pillilänkuja 13 D, 61800 Kauhajoki
Kaupunginosa
Heinola
Kohdenumero
80485298
Asuinpinta-ala
95 m²
Kokonaispinta-ala
95 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
4h+k+2wc+ph+s+vh
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peili ja pesuallas. Erillisten WC:n lukumäärä: 1.
Säilytystilat
Vaatehuone ja kylmä ulkovarasto
Tulevat remontit
5v suunnitelmassa takaovien uusinta, sekä räystäiden kunnostus
Palvelut
Palvelut lähellä, lähin kauppa 650m
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Kauhajoki

Hinta

Velaton hinta
59 000 €
Myyntihinta
59 000 €
Neliöhinta
621,05 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
190 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
190 € / kk

Muut maksut

Autopaikan kustannukset
2 € / kk

Rakennusvuosi
1973
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1973
Isännöinti
Jari Saarenpää, 0458689460