90 000 €78 m²

Linnunuitonkatu 34-36 D, Polari, Karkkila3h,k,s

Velaton hinta
90 000 €
Hoitovastike
218,40 € / kk
Asuinpinta-ala
78 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1984
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Polari
Kaupunki
Karkkila

Linnunuitonkatu 34-36:ssa sijaitseva rivitaloasunto Karkkilassa tarjoaa loistavan mahdollisuuden rauhalliseen asumiseen vehreällä alueella. Tämä, 78 neliömetrin kokoinen koti on rakennettu vuonna 1984 ja se on pidetty hyvässä kunnossa. Asunnossa on kaksi makuuhuonetta, tilava olohuone, keittiö sekä oma sauna, joka tuo arkeen ripauksen luksusta.

Asunto Oy Karkkilan Linnunuitonkatu 34-36 on viihtyisä ja hyvin hoidettu taloyhtiö, jossa on vain kuusi asuntoa. Jokaiselle asunnolle kuuluu oma autokatospaikka, ja kylmä varastotila löytyy autokatoksen päästä. Yhtiön pihapiiri on vehreä ja rauhallinen, mikä luo mukavat puitteet ulkoiluun ja rentoutumiseen.

Sijainti Polarilla on erinomainen, sillä alueelta on hyvät liikenneyhteydet sekä julkisilla että autolla. Lähistöltä löytyy päiväkoti ja koulu, mikä tekee tästä kodista erityisen houkuttelevan lapsiperheille. Lisäksi alueella on erinomaiset pyöräilyreitit, jotka tekevät liikkumisesta helppoa ja ekologista.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän viihtyisään kotiin, joka tarjoaa mukavaa asumista vehreässä ympäristössä, lähellä Karkkilan keskustan palveluita.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Linnunuitonkatu 34-36 D, 03620 Karkkila
Kaupunginosa
Polari
Kohdenumero
80473862
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
78 m²
Tontin pinta-ala
3 170 m²
Kokonaispinta-ala
78 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Tämän ikäisen rakennuksen pinta-ala saattaa poiketa tämän hetken laskentatavasta.
Huoneiston kokoonpano
3h,k,s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Myydään vuokrattuna.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, liesi ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, lattialämmitys, pesuallas, peilikaappi ja pesukoneliitäntä. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, allaskaappi, peilikaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Vaatehuone, kylmä ulkovarasto, kaapistot ja ullakko
Näkymät
Taloyhtiön vehreälle pihalle
Tulevat remontit
Lämminvesivaraajat 2024-2028 Ikkunoiden vaihto 2024-2028
Tehdyt remontit
Valokuituyhteys 2025 Palovaroittimien asennus huoneistoihin 2025 Salaojan purkuputken tarkastus ja purkuputken takaiskuventtiili 2024 Salaojat huuhdeltu ja kuvattu 2023 Lukitus uusittu 2015 Ulko-ovet uusittu 2015 Kattoremontti 2012 Kattoikkunoiden uusinta 2010
Palvelut
Karkkilan palvelut löytyvät 1-2km säteellä. Koulut, päiväkodit, perhepäivähoitajat, liikuntamahdollisuudet ja kaupat kaikki kävelyetäisyydellä. Hyvät yhteydet esim. pääkaupunkiseudulle.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
224-003-0014-0019
Postitoimipaikka
Karkkila

Hinta

Velaton hinta
90 000 €
Myyntihinta
89 144,26 €
Neliöhinta
1 153,85 € / m²
Velkaosuus
855,74 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
218,40 € / kk
Pääomavastike
47,58 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
265,98 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Karkkilan Linnunuitonkatu 34-36
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 76 800 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1984
Huoneistojen lukumäärä
6
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1984
Kerroksia
1
Tontin koko
3 170 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Kaavoitustiedot
Karkkilan kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla ja hyvät pyöräilytiet
Pihan kuvaus
Vehreä ja rauhaisa piha.
Lämmitys
Sähkö, Ilmalämpöpumppu
Lisätietoja lämmityksestä
Kohteessa on sähkölämmitys. Sähkölämmityksen tyyppi: Suorasähkö. Lisäksi lämmitysjärjestelmät: Ilmalämpöpumppu, Vesivaraaja, pesuhuoneessa lattialämmitys, Lattialämmitys
Tontin vuokra
2 391,60 € / vuosi

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Jokaiseen asuntoon kuuluu autokatospaikka. Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Autokatoksen päässä kylmävarasto.