375 000 €95 m²

Varstakuja 3-5 8 A 3, Pikkola, Kangasala5h+kt+s+varasto

Velaton hinta
375 000 €
Asuinpinta-ala
95 m²
Huoneita
5
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2027
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Pikkola
Kaupunki
Kangasala

8A3 on kaunis päätyviisikko, jossa asuu viihtyisästi viisihenkinen perhe. Eteisestä on käynti kodinhoitohuoneeseen ja pesutiloista löytyy 2 suihkua. Avokeittiö tuo tilan tuntua ja mahdollistaa lasten leikkien seuraamisen kokkailun lomassa. Saareke jakaa tilaa ja maksimoi säilytyskapasiteetin. Ikkunan eteen mahtuu tilavakin ruokapöytä yhteisille ruokahetkille. Koko asunnon levyinen, osittain katettu terassi tuo lisää tilaa elämälle ja oleilulle. Asunnon edestä löytyy ulkovarasto.

Kysy lisätietoja ja ennakkovaraa oma kotisi: pauliina.lehtimaki@pohjolarakennus.fi p. 050 5247 659.

Taloyhtiön tiedot

OMATONTTISESSA Kangasalan Kirsikankukassa on kolme rakennusta ja 17 kaunista kotia 52-neliöisistä kaksioista 95-neliöisiin neljän makuuhuoneen perheasuntoihin. Sijainniltaan Kirsikankukka on täydellinen jos haluaa asua lähellä monipuolisia palveluita, harrastusmahdollisuuksia ja kouluja, mutta sopivasti omassa rauhassa pois keskustan vilinästä. Rakentuuhan yhtiön viereen myös Kirsikkapuisto, mistä taloyhtiö on alun perin saanut nimensä. Kaikki kodit ovat suunniteltu huolella ja pohjaratkaisut ovat toimivia. Lattialämmitys mahdollistaa isot ikkunat ja valoisuuden, jokaisessa kodissa on sauna ja asunnonlevyinen, osin katettu terassi. Lämmönlähteenä toimii energiatehokas kaukolämpö ja kun yhtälöön lisää omatonttisuuden, pysyvät asumiskustannukset varsin kohtuullisina. Kaikissa kodeissa on pihavarasto.

Perustiedot

Kaupunginosa
Pikkola
Kohdenumero
70088783
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
95 m²
Huoneiston kokoonpano
5h+kt+s+varasto
Huoneita
5
Kunto
Uusi
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
375 000 €
Myyntihinta
150 090 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
3 947,37 € / m²
Velkaosuus
224 910 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
332,50 € / kk
Pääomavastike
1 477,98 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 810,48 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Arvioitu rahoitusvastike vuoden ajan 706,86 €/kk sisältää lainan korot (ei lainan lyhennystä). Arvioitu rahoitusvastike tulee olemaan vuoden jälkeen valmistumisesta 1477,98 €/kk sisältää lainan koron ja lainan lyhennykset. Yhtiö tulee keräämään lyhennyksen osuutta pääomavastikkeessa (koron lisäksi) viimeistään puoli vuotta ennen ensimmäisen lyhennyksen määräpäivää, jotta lyhennyksen osuus on yhtiön käytettävissä lyhennyksen eräpäivänä.
Vesimaksu 26,00 € / kk / hlö on ennakkomaksua, joka tasataan omaa kulutusta vastaavaksi asunnon mittarilukemaan perustuen.

Muut maksut

Vesimaksu
26 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Tasauslaskutus huoneistokohtaisen mittauksen mukaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Kyllä
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kangasalan Kirsikankukka
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2027
Huoneistojen lukumäärä
17
Kerroksia
1
Hissi
Ei
Energialuokka
Energialuokka: B2018
Energiatodistus
Kyllä
Lämmitys
Kaukolämpö
Lämmönjakelu
Vesikiertoinen lattialämmitys
Tontin omistus
Oma
Onko osuus tontista lunastettu
Ei