144 000 €63 m²

Laureenintie 5 E, Ruutana, Kangasala2h+k+s

Velaton hinta
144 000 €
Hoitovastike
167,23 € / kk
Asuinpinta-ala
63 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1990
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Ruutana
Kaupunki
Kangasala

Tässä rivitalon päätykaksiossa yhdistyvät toimiva pohjaratkaisu ja viihtyisä tunnelma. Koti avautuu valoisana ja avarana heti sisääntultaessa, suuret ikkunapinnat tuovat runsaasti luonnonvaloa oleskelutiloihin. Kokonaisuus henkii huoliteltua ja rauhallista asumista. Päätyasunto tarjoaa lisää yksityisyyttä ja rauhaa. Ruutana on pidetty ja luonnonläheinen alue, jossa yhdistyvät sujuvat yhteydet sekä viihtyisä asumisympäristö Kangasalan palveluiden tuntumassa. Tämä koti sopii erinomaisesti sinulle, joka arvostat valoa, selkeyttä ja kodikasta tunnelmaa. Tule paikan päälle kokemaan, miltä koti tuntuu.

Perustiedot

Sijainti
Laureenintie 5 E, 36110 Kangasala
Kaupunginosa
Ruutana
Kohdenumero
615968
Kerroksia
1
Kerroksen lisätiedot
Alin kerros
Asuinpinta-ala
63 m²
Tontin pinta-ala
9 250 m²
Kokonaispinta-ala
63 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
1kk
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, induktioliesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet. Pyyheteline löytyy nyt pois paikaltaa.
Säilytystilat
Ulkovarasto
Näkymät
Olohuone etelään, makuuhuone pohjoiseen.
Tulevat remontit
Suunnitellut: 2026-2028 : Piha-aitojen huoltomaalaukset 2025-2028 :Hulevesi ja salaojalinjojen ja kaivojen kuvaus/tutkiminen Piha-aitojen huoltomaalaukset/uusiminen Huoltomaalaus 2025 : Märkätilakartoitus Energiatodistuksen päivittäminen Palovaroittimien yhteishankinta
Tehdyt remontit
2024 - F21 vesivahinkokorjaus, putken jaatyminen 2022-2023 - alkuperaisten terashormien ja huippuimureiden uusinta 2022 - IV-nuohous ja säätö 2021 - G22 ja G25 tiivistyskorjaukset ikkunoiden uusiminen 2020 - G22 vesivahinkokorjaus 2015 - piha-alueen muotoilukorjaukset ja pihavalojen uusiminen lukkoremontti (Sento) kylpyhuoneremonttien yhteydessä tehtävä vesieristys etu- ja takaovien vaihto 2013 - yläparkkipaikan laajennus IV-nuohous 2012- välipohjan lisälämmöneristys vesikattoremontti 2004 - huoltomaalaus 1998 - kylpyhuoneiden suihkunurkkausten kunnostus. Asunnon remontit: Seiniä maalattu, Ilmalämpöpumppu asennettu 2016.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: ruokakauppa K-Market Ruutana 950m
Linnainmaan Prisma 10km, posti K-Market Ruutana 950m, terveysasema Ruutana 1km. Koulut: Ruutanan Koulu 3km. Päiväkoti: Ruutanan Päiväkoti 1km.

Velaton hinta
144 000 €
Myyntihinta
143 512,25 €
Neliöhinta
2 285,71 € / m²
Velkaosuus
487,75 €

Vastikkeet

Hoitovastike
167,23 € / kk
Pääomavastike
48,24 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
215,47 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
15,00 € / hlö / kk Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Vesimaksu 15,00 €/hlö/kk, autopaikka 8,00 €/kk, sähkölämmitys 7650 kWh/v, 65,00 €/kk. Vesimaksun peruste: Vesimaksu 15€ on ennakko ja tasataan kerran vuodessa oman mittarin mukaan. Hoitovastike perustuu huoneiston osakelukumäärään. Rahoitusvastikkeen määräytymisperuste on huoneiston hallintaan oikeuttavien osakkeiden lukumäärä.

Rakennusvuosi
1990
Huoneistojen lukumäärä
25
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1990
Kerroksia
1
Tontin koko
9 250 m²
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki 200m
Lämmitys
Sähkö
Lämmönjakelu
Sähköpatterilämmitys
Lisätietoja lämmityksestä
Sähkö
Kunnan numero
211

Yhteiset tilat
Mankeli, kaapeli-TV, yhteisantennijärjestelmä, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan, pesutupa, ulkoiluvälinevarasto
Pintamateriaalit
Keittiö: Vinyylilaatta. Olohuone: Vinyylilaatta. Makuuhuone 1: Vinyylilaatta. Kylpyhuone: Kivilattia. Eteinen: Muovimatto.