136 900 €41,5 m²

Karin-Heikin tie 2 A, Nattari, Kangasala2 h + kt + s

Velaton hinta
136 900 €
Hoitovastike
199,20 € / kk
Asuinpinta-ala
41,5 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Nattari
Kaupunki
Kangasala

Saunallinen kaksio Kangasalan Vatialassa!

Valoisa koti, jossa iso lasitettu parveke. Vatialan palvelut ovat aivan lähietäisyydellä, uimaranta ja ulkoilumaastot alle kilometrin etäisyydellä. Tampereelle hyvät liikenneyhteydet joko omalla autolla tai julkisilla kulkuneuvoilla.

Tämä kohde sopii mainiosti myös sijoittajalle. Asunnossa valmiina vuokralainen.

Lisätiedot ja esittelyt: Minna Hyvärinen 050 5597291 minna.hyvarinen@remax.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Nattari
Kohdenumero
80497610
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
41,5 m²
Tontin pinta-ala
1 760 m²
Kokonaispinta-ala
41,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2 h + kt + s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokrasopimuksen ehtojen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesituuletin, astianpesukone, liesi ja uuni. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, allaskaappi ja peilikaappi.
Säilytystilat
Kaapistot ja häkkivarasto
Tulevat remontit
Energiatodistuksen uusiminen Taloautomaation uusiminen Sadevesikaivojen tyhjennys 10-vuotistarkastus IV-kanavien nuohous ja säätö
Tehdyt remontit
2019 Sadekaivojen tyhjennys 2021 Palovaroittimien akut uusittu 2023 Sadekaivojen tyhjennys 2024 Lämpöjohtopumpun vaihto 2024 Sadevesikaivojen tyhjennys
Kiinteistötunnus
211-462-4-199
Postitoimipaikka
Kangasala
Tietoliikennepalvelut
Elisa, 100M, Laajakaista, Asukas tekee oman sopimuksen

Hinta

Velaton hinta
136 900 €
Myyntihinta
78 846,58 €
Neliöhinta
3 298,80 € / m²
Velkaosuus
58 053,42 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
199,20 € / kk
Pääomavastike
513,48 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
712,68 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 16 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Kylmä vesi 6,24€/m3, lämmin vesi 10,57€/m3

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kangasalan Kotirinne
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Yhtiökokous on kokouksessaan 26.4.2024 päättänyt myöntää luvan İlmalämpöpumppujen (viilennys) asentamisen asuinhuoneistoihin. Asuinhuoneiston osakkeenomistaja saa asentaa omalla kustannuksellaan ilmalämpöpumpun ulkoyksikön parvekkeelle siten, että pumppu ei näy parvekkeen reunan yli, pumppu on omilla jaloillaan ja yksikön alla on tärinää vaimentava kumisuojus. Osakkeenomistaja hakee pumpun asennukseen muutostyöluvan ja asennuksen valvoo hallituksen puolesta tekninen isännöitsijä. Pumpun kunnossapidosta ja huollosta tehdään erillinen sopimus taloyhtiön ja osakkeenomistajan välille. Kaupanteon yhteydessä myyjän on toimitettava ostajalle avainkirjausten mukainen määrä avaimia (kpl). Avainten toimivuus on tarkastettava. Mikäli avainten määrä ei vastaa kirjauksia, tulee huoneiston lukitus uudelleen sarjoittaa. Yhteisjärjestelysopimus kts. yhtiöjärjestys. Asuntokohtainen paloilmoitin ja sprinklerijärjestelmä. Yhtiökokous on kokouksessaan 28.4.2025 valtuuttanut hallituksen keräämään kahden kk hoitovastikkeet toimikautensa aikana tarpeen mukaan. Lisäksi yhtiökokous valtuutti hallituksen muuttamaan pääomavastiketta toimikautensa aikana ilman erillistä yhtiökokouskäsittelyä, mikäli se on tarpeen taloyhtiön lainanmaksun osalta.