239 900 €53 m²

Rissonkatu 50 A 15, Lamminrahka, Kangasalaoh + kt + makuuhuone x2 + kh + s + parveke

Velaton hinta
239 900 €
Asuinpinta-ala
53 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Lamminrahka
Kaupunki
Kangasala

Asunto Oy Kangasalan Lakan varaus alkoi 31.3.2026 ja asunnoista varattiin 70 % heti samana päivänä. Kysy myyjiltämme vapaana olevista asunnoista vielä kun niitä on jäljellä!

• Rakentaminen alkaa 4/2026 • Muuta uuteen Ihanaan kotiin 6/2027

IHANA KOTI LAMMINRAHKASTA KAUNIILLA METSÄMAISEMILLA 💚 Korkea huonekorkeus, jopa 2,8 metriä! 💚 Tilava, koko asunnon levyinen 15 m² parveke 💚 Kylpyhuoneen yhteydestä löytyy moderni spa-henkinen lasiseinäinen sauna 💚 Asumismukavuutta lisäävä energiatehokas vesikiertoinen lattialämmitys 💚 Tämän asunnon yhteydessä saat ostettua myös autopaikan 💚 Lakan Ihanat kodit tarjoavat ennennäkemätöntä vastinetta rahoillesi!

As Oy Kangasalan Lakka on suunniteltu Lamminrahkan parhaalle paikalle Tampereen jatkeeksi. Loistavat kulkuyhteydet niin julkisilla kuin omalla autollakin: esimerkiksi Linnainmaan kauppakeskittymään pääset 5 minuutissa, TAYS:iin sekä TAMK:iin alle 10 minuutissa ja Tampereen keskustaan noin 15 minuutissa. Lamminrahkassa sijaitseva koulukeskus ja liikuntapuisto ovat myös aivan kotisi vieressä. Lamminrahkaan on suunniteltu ja aluevarattu ratikkayhteys. Palvelut ovat lähellä ja samalla kodin ikkunoista avautuu upeat vehreät Lamminrahkan maisemat.

Asioi silloin kun sinulle sopii! Palvelemme erittäin mielellämme sekä arkipäivisin klo 8-20 että viikonloppuisin klo 10-18. Soita tai laita viestiä ja sovitaan esittely sinulle sopivaan aikaan. Autamme tarvittaessa myös rahoituksen järjestämisessä, sekä oman asunnon myynnissä.

Ilmoituksen kuvat ovat kuvia aiemmin valmistuneesta asunnosta.

📞Lisätiedot ja esittelyt: Silja Muli, p. 040 125 3230, silja.muli@t2h.fi / Simo Nuolemo, p. 040 624 8440, simo.nuolemo@t2h.fi / Matias Raussi, p. 040 629 0447, matias.raussi@t2h.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Lamminrahka
Kohdenumero
69113234
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
53 m²
Huoneiston kokoonpano
oh + kt + makuuhuone x2 + kh + s + parveke
Huoneita
3
Kunto
Uusi
Kunnon lisätiedot
Uudiskohde!
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. Arvioitu valmistuminen: 30.6.2027

Velaton hinta
239 900 €
Myyntihinta
119 910 €
Neliöhinta
4 526,42 € / m²
Velkaosuus
119 990 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
239,56 € / kk
Pääomavastike
540,70 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
780,26 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 25 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Tietoliikenneyhteysmaksu: 10 € / kk. Vastikkeet ovat arvioita. Yhtiölainan 1. vuosi on lyhennysvapaa. Rahoitusvastike lyhennysvapaan aikana arviolta 299,79 €/kk Tontin vuokra sisältyy hoitovastikkeeseen

Rakennusvuosi
2026
Kerroksia
4
Energialuokka
B2018
Maanvuokraaja
Kangasalan kaupunki
Tontin omistus
Vuokralla